Киян не допустили до шкільних укриттів під час нічних обстрілів з боку російських військових: деталі.

Мешканці Оболонського району столиці висловили свої скарги щодо закриття укриттів у навчальних закладах. Однак, відповідно до чинної постанови, ці укриття дійсно призначені тільки для учасників навчального процесу.

Відповідно до законодавства України, під час повітряних тривог громадяни мають право без перешкод входити до споруд цивільного захисту. Проте не всі укриття регулюються однаковими нормами. Наприклад, жителі Оболонського району порушили питання щодо доступу до укриттів у школах, які були недоступні для них під час артобстрілу в ніч на 4 липня.

"У школі "Перша Ластівка", розташованій на вулиці Героїв Полку Азов, 30, відмовляють у доступі до укриття. Чи мають на це право? Адже в обговоренні в групі згадували, що укриття збудовано за рахунок державних коштів," - запитала одна з жительок району.

Їй відповіли, текстом постанови КМУ від 10 березня 2017 р. № 138 "Деякі питання використання об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту" (зі змінами) в якій сказано, що "об'єкти фонду захисних споруд мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення, що передбачає: забезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до об'єктів фонду захисних споруд під час оголошення сигналів і повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, а також створення умов для життєдіяльності населення, яке укривається в таких спорудах".

У той же час "об'єкти фонду захисних споруд навчальних закладів, що проводять освітній процес у традиційній формі, можуть бути доступними лише для учасників цього процесу".

В коментарях повідомили, що рішення "пускати, чи не пускати" до шкільних укриттів залежить від керівництва закладу.

У певні навчальні заклади дозволяють входити, але без домашніх улюбленців, в інших же можна прийти навіть з котами та собаками.

Проте, якщо не дозволили увійти, порадили звернутися до правоохоронців, але лише після того, як загроза мине.

Досить часто виникає питання, чи можуть звичайні громадяни шукати притулок від обстрілів у сховищах, розташованих у школах.

Згідно з поясненнями юриста Євгена Буліменка, під час оголошення повітряної тривоги власник укриття (балансоутримувач) не має права заважати людям потрапити до укриття і зобов'язаний впустити всіх охочих. Проте існують певні винятки. Наприклад, особа може бути відмовлена у доступі до укриття, що розташоване на території підприємства з обмеженим доступом (якщо ця особа не є співробітником) або на території дитячого садка чи школи (якщо вона не є учасником навчального процесу).

Укриття, що не є частиною фонду захисних споруд (як-от підземні паркінги або підвали, розташовані в житлових чи офісних будівлях), не підлягають вимогам законодавства, які стосуються експлуатації споруд цивільного захисту. Власники таких укриттів мають право самостійно визначати, чи дозволяти доступ стороннім особам.

Перебування у сховищах разом з домашніми тваринами було заборонено до січня 2024 року. У цей час Міністерство внутрішніх справ внесло поправки до наказу №18, що стосується змін у вимогах до утримання та використання захисних споруд цивільного захисту.

Нагадаємо, в 2024 році виник скандал, коли жінку не пустили до укриття в дорогому готелі в центрі Києва.

У Києві в одній із шкіл охоронець не впустив дітей до укриття, оскільки вони прийшли з собакою.

#Київ #Уряд України #Юрист #Школа #Поліція. #Законодавство #Підприємницька діяльність #Дитячий садок #Міністерство внутрішніх справ (Україна) #Надзвичайна ситуація #Цивільна оборона #Пес. #Оболонський район #Азов #Ластівка (альманах)

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Які продукти можуть призвести до кошмарів, якщо їх вжити на ніч - Техно bigmir)net
В Європі виникають "умовні" українські письменники, які підтримують російські наративи.
З Польщі планують депортувати білоруського громадянина, який вчинив напад на опозиційного діяча Павла Латушка.
Теги