
Хакери, які мають зв'язки з китайським урядом, активізували свої кібершпигунські дії проти тайванської індустрії напівпровідників у відповідь на посилення американських експортних обмежень на постачання високотехнологічних мікросхем до Китаю. Аналітики відзначають збільшення кількості націлених атак, які мають на меті викрадення технологій, важливих для прогресу у сфері штучного інтелекту.
Джерело інформації: агентство Reuters, звіт компанії з кібербезпеки Proofpoint.
Деталі: Фахівці Proofpoint у своєму звіті зазначають, що починаючи з весни 2025 року щонайменше три китайські хакерські угруповання провели скоординовані атаки на тайванські компанії, які займаються розробкою, виробництвом і постачанням мікросхем.
Серед постраждалих внаслідок атак опинилися, зокрема: TSMC, MediaTek, United Microelectronics Corp, Nanya Technology та Realtek Semiconductor.
Дослідники наголошують, що кібератаки відбуваються на тлі посилення експортного контролю США на постачання до Китаю передових мікросхем американської розробки - передусім тих, які використовуються в системах штучного інтелекту.
"Ми помічаємо зростання нових кампаній, націлених на організації, які раніше не потрапляли під удар", - зазначив дослідник загроз з компанії Proofpoint Марк Келлі.
У документі зазначається, що одна з груп злочинців проводила фішингові кампанії, використовуючи зламані акаунти тайванських університетів. Вони представлялися шукачами роботи і розсилали шкідливе програмне забезпечення через заражені PDF-документи або захищені паролем архіви.
Інша група видавала себе за інвестиційну компанію, яка проявляла інтерес до співпраці, і через обмін листами з аналітиками намагалася отримати доступ до їхніх пристроїв.
#Університет #Експорт #Дослідження #Архів #Інтегральна схема #Reuters #Штучний інтелект #Комп'ютерна безпека #Китай #Китай (регіон) #Тайвань #Хакерська атака #Напівпровідниковий #Хакер. #Обліковий запис користувача #Фішинг #TSMC #Шкідливе програмне забезпечення #Proofpoint, Inc. #MediaTek #Realtek