Китай запроваджує програми фінансової підтримки та освітні курси з романтичних відносин для боротьби з демографічними проблемами.

Місцева адміністрація розпочала кампанію, звертаючись до заміжніх жінок з запитаннями про їхні наміри стосовно материнства. Водночас, їй пропонуються фінансові заохочення для підтримки народження більш ніж однієї дитини.

Китай розпочав масштабну національну ініціативу, що має на меті стимулювати неодружених громадян до зустрічей, створення сімей та народження дітей, у відповідь на серйозні виклики, пов’язані з демографічною кризою.

Про це пише Financial Times.

Місцева адміністрація розпочала кампанію, звертаючись до заміжніх жінок з запитаннями про їхні наміри стосовно материнства. Водночас, їй пропонуються фінансові заохочення для підтримки народження більш ніж однієї дитини. Університетам рекомендується впроваджувати курси, присвячені темам любові, спеціально для самотніх студентів. Тим часом у державних ЗМІ все частіше публікуються матеріали, які підкреслюють переваги батьківства.

Населення Китаю зменшується, кількість смертей перевищує кількість народжених, що створює додатковий тиск на місцеву владу у вирішенні демографічних викликів.

"Населення Китаю переживає три ключові тренди: старіння, зниження рівня народжуваності та зменшення кількості шлюбів", - акцентував увагу шанований економіст Рен Цзепін у своєму недавньому інтерв'ю для місцевих медіа. "Кількість дітей зменшується, в той час як число літніх людей зростає. Темпи та обсяги старіння в Китаї не мають аналогів".

Пекін оголосив про намір запровадити субсидії та значні податкові пільги для батьків, щоб полегшити фінансовий тягар, пов'язаний з вихованням дітей. У жовтні Державна рада Китаю анонсувала розробку стратегії створення "суспільства, яке сприяє збільшенню народжуваності", в рамках більш широкої ініціативи на підтримку економічного зростання. Наразі деталі цього плану перебувають на стадії доопрацювання.

Заміжні жінки у віці 20-30 років повідомляють про дзвінки від чиновників із запитами щодо їхніх сімейних планів. У деяких випадках жінок просили відвідати передпологові огляди, а в інших прямо пропонували субсидії для народження другої дитини. Для стабільного рівня відтворення населення середня кількість дітей у подружжя має складати 2,1.

Одна з жительок провінції Чжецзян поділилася, що представники влади запропонували місцевим жінкам фінансову підтримку у розмірі 100 тисяч юанів (близько 14 тисяч доларів) за народження другої дитини. "Хоча конкретних правил не існує, якщо звернутися з проханням, село знайде можливість надати цю допомогу," - зазначила вона. Сума субсидій визначається місцевими органами влади відповідно до їхніх фінансових можливостей.

На фоні персоналізованих звернень триває інформаційна кампанія в ЗМІ, що популяризує переваги народження дітей. Зокрема, державні газети People's Daily та Life Times публікують матеріали, в яких науковці зазначають, що материнство корисне для здоров'я і може допомогти запобігти певним хворобам.

У грудні Національна комісія з охорони здоров'я виступила з ініціативою до університетів запровадити "курси, присвячені шлюбу та коханню", з метою заохочення студентів до створення сімей.

"Університети відіграють ключову роль у романтичному житті студентів", - зазначено в зверненні, що посилається на дослідження, яке показало, що 57% студентів уникають стосунків через великий обсяг навчання. У документі пропонується розробити курси, які включали б теорію любові та аналіз реальних ситуацій, щоб підвищити усвідомленість молоді щодо шлюбу та сімейних цінностей.

Однак фахівці висловлюють сумніви щодо ефективності таких ініціатив у спонуканні молоді до створення сімей. Підвищення рівня безробіття та повільний економічний ріст негативно впливають на готовність молодих людей взяти на себе відповідальність за виховання дітей.

"Чиновники знову використовують адміністративні методи, як це було під час політики однієї дитини", -- зазначив Ван Фен, експерт з демографії з Каліфорнійського університету. "Проте використати ці ж методи для досягнення протилежного результату складніше".

Шень Ян, письменниця-феміністка, висловилася: "Якщо уряд хоче підвищити рівень народжуваності, йому потрібно створити більш дружні умови для батьків, зокрема для матерів-одиначок".

Попри те, що Пекін активно підтримує збільшення народжуваності, наразі не спостерігається тенденцій до обмеження доступу до засобів контролю за народжуваністю або абортів. У рідкісних випадках медичні працівники можуть відмовити у проведенні процедур через страх перед можливими судовими позовами, проте це не є офіційною політикою держави.

#Університет #Лікар #Студент #Суспільство #Економіка #Безробіття #Шлюб #Китай (регіон) #Financial Times #Старіння #Пекін #Демографія #Економіст #Чжецзян #Юань Женьміньбі #Народжуваність #Мамо. #Демографічна ситуація в Китаї #Субсидія #People's Daily #Вітер Фона #Аборт

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Огляд Parimatch: Інноваційний майданчик азартних розваг
У печері виявили язичницький культовий центр.
Експерт вказав на чотири слабкі сторони програм в університетах.
Теги