Китай запустив новий радіотелескоп в Антарктичному регіоні.

Китай представив на науково-дослідній станції в Антарктиді "Антарктичне око трьох ущелин" - радіо/міліметровий телескоп з апертурою 3,2 м, що працює в діапазоні радіо/міліметрових хвиль.

Офіційно запущений на антарктичній станції Чжуншань 3 квітня, цей телескоп, спільно розроблений Китайським університетом трьох ущелин (CTGU) і Шанхайським педагогічним університетом (SHNU), ще більше закріпив успіхи Китаю в антарктичній астрономії.

"Антарктичне око трьох ущелин" офіційно стартувало наукові спостереження спектральних ліній нейтрального водню та аміаку Чумацького Шляху. Це дослідження надасть критично важливу інформацію, яка сприятиме розумінню динаміки міжзоряного газу і процесів формування зір. Про це в понеділок повідомило агентству Сіньхуа представництво CTGU.

"Цей телескоп подолав ключові технічні перешкоди в будівництві антарктичної обсерваторії, заклавши основу для майбутніх телескопів субміліметрових хвиль в Антарктиді", - сказав Чжан І, доцент ШНУ і член команди китайської антарктичної експедиції, яка зараз працює на континенті.

Він зазначив, що цей пристрій дозволить розширити спектр спостережень у радіодіапазоні до низькочастотних міліметрових хвиль, що стане важливим кроком вперед у розвитку технологій для астрономічних інструментів нового покоління в Антарктиці.

Доцент CTGU Зенг Сяньюнь зазначив, що Антарктида є найхолоднішим континентом на Землі, а екстремальний холод і сильні вітри створюють значні труднощі для розробки і встановлення радіотелескопів.

З 2023 року CTGU розпочала тісну співпрацю з ШНУ для вирішення викликів, пов'язаних з астрономічними дослідженнями в екстремальних умовах. Протягом останніх двох років вчені успішно подолали основні технічні бар'єри, серед яких адаптація техніки до суворих морозів Антарктиди та сильних ураганних вітрів, зазначив Зенг.

Хе Вейцзюнь, партійний керівник CTGU, підкреслив важливість проекту.

"Успішна робота 'Антарктичного ока трьох ущелин' ілюструє прогрес, якого досяг наш університет у сфері полярних досліджень та обладнання," - зазначив він.

"Це символізує ентузіазм китайських дослідників, які досягають нових висот у наукових і технічних сферах, а також підкреслює важливість університетів у процесах національних інновацій," - зазначив він.

Щойно телескоп почне стабільно функціонувати, CTGU має намір направити групу дослідників до станції Чжуншань для проведення наукових досліджень безпосередньо на місці.

Китай невпинно збільшує свої астрономічні потужності в Антарктиді, використовуючи чисті атмосферні умови цього континенту для проведення спостережень у інфрачервоному та міліметровому спектрах.

Реалізація проекту "Антарктичне око трьох ущелин" спирається на раніше започатковані ініціативи Китаю, серед яких антарктичні оглядові телескопи AST3 та інші астрономічні пристрої. Це ще більше підсилює міжнародні зусилля в дослідженні космічних явищ з одного з найбільш віддалених куточків нашої планети.

#Університет #Око. #Китай (регіон) #Телескоп #Земля #Астрономія #Прогрес (історія) #Радіо #Вітер #Антарктида #Міжзоряний газ #Спектральна лінія #Зореутворення #Апертура #Водень #Аміак #Радіохвиля #Чумацький Шлях #Обсерваторія #Континент #Радіотелескоп #Інфрачервоне випромінювання.

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Трамп сподівається на вибачення від Гарвардського університету, заявили в Білому домі.
Білий дім: Трамп вимагає вибачення від Гарварду.
Трамп запроваджує загрозу для Гарварда у вигляді "політичних" податків.
Теги