Китай безцеремонно створює карти морського дна в районі Тайваню та поблизу ключової військової бази США, - повідомляє NYT.

Ця інформація буде дуже корисною під час ймовірної американо-китайської війни за Тайвань.

Китай веде активну роботу з вивчення океанів, маючи великі амбіції щодо використання морських ресурсів, але також готуючись до протистояння на морі зі США та їхніми союзниками. Про це пише The New York Times.

"Китайські науково-дослідні кораблі досліджують все глибше та далі, збираючи інформацію, яка може розширити розуміння морського життя та впливу зміни клімату. Але їхні висновки також можуть служити військово-морським інтересам Китаю, зокрема, розгортанню підводних човнів у Тихому океані або спробам відстежувати малопомітніші американські", - йдеться у публікації.

Відповідно до доступної інформації, китайські дослідницькі судна в останні роки активно досліджують води поблизу східного узбережжя Тайваню та навколо острова Гуам, де розташована важлива військово-морська база США, що виконує оборонні функції в західному Тихому океані.

Китайські судна проходили там паралельними лініями або по щільній сітці, що, за словами експертів, свідчить про методичні зусилля зі збору інформації про морське дно у цих стратегічних точках. Ця інформація буде дуже корисною, наприклад, при плануванні підводних військових операцій.

Оскільки ці дослідження проводять номінально цивільні судна, що належать науковим установам та університетам, їхня активність привертає менше уваги, а це дає китайцям змогу діяти більш вільно в цих "чутливих" водах. При цьому китайські судна чітко тримаються нейтральних вод, не перетинаючи морські кордони, що не дозволяє, наприклад, тайваньским військовим перешкоджати роботі цих "дослідників", навіть якщо військовий інтерес їхнього дослідження є очевидним.

Зібрана китайцями інформація може бути корисною для того, щоб наприклад краще визначити маршрути проходження підводних човнів та оптимальні місця для підводних засідок чи встановлення підводних мін, розповів експерт з підводних човнів Брукінгського інституту Том Стефанік.

Звісно, ця "наукова" активність китайців викликала неабияку тривогу в усьому Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

"Розвиток морських можливостей Китаю потребує особливої уваги, зокрема його суден, які займаються 'дослідженнями', картографуючи морське дно, розміщуючи датчики та готуючи ґрунт для підводних операцій", - підкреслила Дженніфер Паркер, колишня офіцерка ВМС Австралії, нині експертка Коледжу національної безпеки Австралійського національного університету.

"Цю ситуацію важко сприймати як нормальну," - зазначив міністр Ради з питань океану Тайваню Куань Бі-лін.

Незважаючи на ці тривоги, китайські наукові судна не припиняють свою підозрілу діяльність. Наприклад, у червні кораблі "Сян Ян Хун 1" та "Сян Ян Хун 5" з'явилися в водах на сході Гуаму і знову почали здійснювати детальне картографування морського дна.

#Корабель #Університет #Північна та Південна Америка #Китай (регіон) #Ханьська мова. #Тайвань #Австралія #Мінливість та зміна клімату #The New York Times #Національна безпека #Картографія #Військова операція #Тихий океан #Океан #Підводний човен #Військово-морська база #Гуам #Азіатсько-Тихоокеанський регіон #Королівський військово-морський флот Австралії #Море

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Гарвард організує BioFestival на підтримку молодих дослідників.
22 липня відбудеться презентація та обговорення на тему "Роль Німеччини в російській пропаганді на тимчасово окупованих українських територіях".
До 18% від суми витрат: хто може скористатися податковою пільгою на освіту в Україні - Hochu.ua
Теги