
Влад Черевко. З 2004 року займаюся вивченням різних аспектів електроніки та технологій. Мені подобається грати в комп'ютерні ігри, а також маю добрі знання про функціонування різних гаджетів. Постійно відслідковую новини в сфері технологій і самостійно створюю матеріали на цю тему.
Китай зробив важливий крок у міжнародному співробітництві, дозволивши американським науковим установам досліджувати зразки місячних каменів, зібраних місією "Чан'е-5" у 2020 році. Про це пише BBC.
Китайське національне космічне управління (CNSA) оголосило, що ці зразки є "спільним скарбом для всього людства". Доступ до них отримали два американські університети, фінансовані NASA, а також наукові установи з Франції, Німеччини, Японії, Пакистану та Великобританії.
Цікаво відзначити, що зразки, отримані місією "Чан'е-5", виявилися на мільярд років молодшими в порівнянні з тими, що були зібрані місіями Apollo. Це вказує на те, що вулканічна активність на Місяці тривала довше, ніж було припущено раніше. Однак китайські вчені не мають змоги досліджувати зразки NASA через законодавчі обмеження, які заважають співпраці з Китаєм без спеціального дозволу Конгресу США.
Директор CNSA Шань Чжундэ підкреслив важливість міжнародної співпраці в галузі космосу, зокрема в рамках ініціативи "Один пояс, один шлях". Він також відзначив, що Китай має намір розширити коло своїх партнерів у сфері космічних досліджень.
#Франція #Університет #BBC #Людство #Німеччина #Північна та Південна Америка #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Японія #Китай (регіон) #НАСА #Місяць #Пакистан #Електроніка #Китайське національне космічне управління #Chang'e 5 #Програма "Аполлон