"Глобальна катастрофа": екологи розкритикували найбільшого у світі виробника м'яса, а яка роль у цьому Трампа?

Екологи висловлюють подив щодо того, як цій компанії вдалося отримати дозвіл на лістинг.

Світовий лідер у виробництві м'яса, компанія JBS, яка має зв'язки з вирубуванням лісів у Амазонії, отримала дозвіл від американських регуляторів на проведення первинного розміщення своїх акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі. Екологічні активісти висловлюють своє обурення цим рішенням, вважаючи його "сигналом небезпеки для планети".

Цю інформацію публікує The Guardian. У статті зазначається, що компанія JBS має зв'язки з вирубкою лісів, а отримання дозволу на вихід на фондову біржу відкриває для неї значні перспективи для зростання та збільшення прибутків.

У зв'язку з цим фахівці з екології ставлять під сумнів, як такій компанії вдалося отримати допуск до лістингу. Очікується, що спільний лістинг сприятиме зростанню вартості цієї багатонаціональної корпорації. В даний час близько 50% її доходів надходять зі Сполучених Штатів, де вона реалізує такі бренди, як Pilgrim's, Moy Park, Seara та Primo для споживчого ринку.

Дочірнє підприємство JBS Pilgrim's стало головним спонсором інавгураційного комітету діючого президента США Дональда Трампа. Торги акціями компанії на Нью-Йоркській фондовій біржі можуть розпочатися вже 12 червня.

Природоохоронні організації, які побоюються, що JBS використовує додаткові фінансові ресурси для розширення свого ринку та впливу на довкілля.

Група з 15 сенаторів США, що представляє обидві партії, виступила з вимогою до Комісії з цінних паперів та бірж відмовити у затвердженні заявки компанії JBS на лістинг своїх акцій.

"Десятки журналістських та неурядових звітів показали, що JBS пов'язана з більшшим знищенням лісів та інших екосистем, ніж будь-яка інша компанія у Бразилії", -- написали вони у відкритому листі.

В той же час Greenpeace UK підкреслює, що прагнення компанії JBS до глобального розширення може ще більше поглибити кліматичну кризу на планеті.

"JBS створила свою м'ясну імперію на основі корупційних скандалів, обманутих обіцянок і екологічного руйнування, включаючи викиди, які змусили б навіть компанії з видобутку викопного пального підняти брови", -- зазначила активістка Даніела Монтальто. "Ця реєстрація на фондовій біржі принесе вигоду лише братам-мільярдерам Батіста, які контролюють JBS, в той час як звичайні громадяни страждають від кліматичних катастроф і екологічних збитків, що викликані індустріальним сільським господарством".

У відповідь на звинувачення екологів, компанія JBS зробила наступну заяву:

"Пропозиція створює цінність для членів нашої команди, спільнот, в яких ми працюємо, та інвесторів. Ми підтримуємо постійне розкриття інформації вітчизняним та закордонним інвесторам та партнерам, які неодноразово демонстрували свою впевненість у надійності та надійності нашої політики.

JBS продовжить свою співпрацю з фермерами, неурядовими організаціями, університетами, клієнтами та іншими зацікавленими сторонами для пошуку шляхів зменшення викидів у сільському господарстві, вирішення проблеми глобального голоду та зміцнення стійкості продовольчих систем. Сільське господарство є ключовим елементом у боротьбі зі змінами клімату, і компанії на кшталт JBS можуть і повинні взяти на себе лідерство у спільних зусиллях.

Цю компанію неодноразово пов'язували з вирубуванням лісів, і генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс минулого року подала позов, звинувативши JBS у тому, що вона вводить споживачів в оману щодо своїх кліматичних цілей у спробі збільшити продаж. Цей позов було відхилено у лютому.

Наразі в компанії реагують на звинувачення у вирубці лісів наступним чином:

Попри те, що загальносистемні виклики є значними і виходять за межі можливостей окремих компаній, ми вважаємо, що JBS має добре розроблені та ефективні інтегровані політики, системи та інвестиції, які істотно сприяють зменшенню ризиків, пов'язаних із вирубуванням лісів.

Нагадуємо, що раніше "Телеграф" повідомляв про те, які американські компанії можуть бути першими, хто повернеться на російський ринок. Штучний інтелект Grok представив свої припущення з цього приводу.

#Росія #Гардіан #Сполучене Королівство #Ліс #Дональд Трамп #Активізм #Сільське господарство #Телеграф #Нью-Йорк #М'ясо #Бренд #Корупція #Інвестор #Природне середовище #Екосистема #Прибуток (економіка) #Екологія #Бразилія #Мінливість та зміна клімату #Сенат #Дочірнє підприємство #Безпека (фінанси) #JBS S.A. #Лістинг (фінанси) #Біржа (організований ринок) #Нью-Йоркська фондова біржа

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
"Я зовсім не можу назвати себе прихильником України". Цей рядок з твору "Розділена династія" Фабіана Бауманна.
Гранти для підприємництва: нові шанси для жінок, ветеранів та майстрів ручної роботи.
Вчені вперше зафіксували стан "сп'яніння" у шимпанзе - Техно bigmir)net
Теги