Кабінет Міністрів України оголосив про започаткування нової освітньої програми, яка об'єднує українські та британські школи в рамках партнерства.

У квітні 2025 року стартувала інноваційна освітня ініціатива "Партнерства шкіл Великобританії та України", що об'єднує українські й британські навчальні заклади у тривалих партнерських відносинах на тему "Принади читання". Основна мета програми полягає у сприянні міжкультурному обміну, вдосконаленні мовних і комунікаційних навичок, а також у розвитку співпраці між учнями та викладачами з обох країн.

Програму "UK-Ukraine School Partnerships" реалізує Британська Рада в Україні в партнерстві з Міністерством науки і освіти України за фінансування Міністерства освіти Великої Британії. Вона є частиною Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією, яку підписали Президент України Володимир Зеленський і Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у січні 2025 року.

Нині партнерства розпочали перші 15 українських і 15 британських шкіл. Протягом 2025-2026 років у програмі візьмуть участь загалом 100 шкіл -- по 50 з кожної країни. Друга і третя когорти партнерств розпочнуть роботу восени 2025 року.

"Співпраця між школами на міжнародному рівні є значущою можливістю для учнів та педагогів ділитися культурними надбаннями та покращувати свої мовні та комунікативні вміння. Такі ініціативи також сприяють зміцненню тривалих зв'язків між країнами на рівні освітніх спільнот. Ми висловлюємо вдячність нашим британським партнерам за підтримку та спільну роботу над цією програмою," - підкреслив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

"Столітнє співробітництво між Великою Британією та Україною має надзвичайне значення, адже воно створює зв'язки між нашими країнами в багатьох сферах, зокрема в освіті. Вже в перші 100 днів ми активно займаємося реалізацією спільних ініціатив, і Програма UK-Ukraine School Partnerships є яскравим прикладом нашої співпраці. Ми прагнемо встановити партнерство між 100 школами з обох країн для обміну досвідом, спільної роботи над навчальними проектами та розвитку професійних навичок педагогів, що відкриє нові освітні можливості для обох сторін," -- зазначає посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс.

Школи-партнерки працюватимуть над спільними навчальними проектами щонайменше протягом 4-6 місяців із можливістю подовження. Вони зможуть використовувати як напрацювання і ресурси, надані Британською Радою та Національним фондом грамотності Великої Британії, так і власні матеріали.

"Працювати зі школами -- це задоволення, і для нас велика честь мати можливість об'єднувати школярів з обох наших країн, щоб ділитися знаннями, вчитися одне в одного та разом пізнавати "Радощі читання". Я мав нагоду особисто побачити ці партнерства в дії, і на мою думку вони є потужним рушієм спільного майбутнього Великої Британії та України", -- зазначає директор Британської Ради в Україні Колм МакГіверн.

Ця програма створена для того, щоб учні та викладачі з обох країн мали можливість глибше ознайомитися з різними культурами, активніше спілкуватися англійською мовою та інтегрувати читання в навчальний процес. Вчителі зможуть вдосконалювати свої професійні навички та підвищувати рівень кваліфікації. Українські учні, які тимчасово проживають у Великій Британії, отримають можливість підтримувати зв'язок з рідною культурою та освітнім середовищем завдяки участі в цій програмі.

Інформаційно

"Шкільні партнерства між Великою Британією та Україною" — це нова ініціатива Британської Ради, що отримує фінансування від Міністерства освіти Великої Британії. Ця програма є складовою частиною угоди про столітнє співробітництво між Україною та Великою Британією і реалізується в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

#Сполучене Королівство #Україна #Президент України #Володимир Зеленський #Уряд України #Міністерство освіти і науки України #Англійська мова #Грамотність #Міст #Британська Рада #Прем'єр-міністр Великої Британії #Мартін Гарріс

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
"Я зовсім не можу назвати себе прихильником України". Цей рядок з твору "Розділена династія" Фабіана Бауманна.
Гранти для підприємництва: нові шанси для жінок, ветеранів та майстрів ручної роботи.
Вчені вперше зафіксували стан "сп'яніння" у шимпанзе - Техно bigmir)net
Теги