![](/images/content/2025-02-627324763/634b521ff93f53f1111acc7481185d84.png)
У суботу, 8 лютого, Міністр закордонних справ Андрій Сибіга прийняв 20 керівників іноземних дипломатичних місій, які володіють українською мовою, у заміській дипломатичній резиденції.
Міністр підкреслив, що даний захід є символом вдячності та особливого визнання для керівників іноземних дипломатичних представництв, які цінують українську мову та культуру.
Зібрання почалося з хвилини мовчання на вшанування пам'яті героїв, які загинули, борючись за свободу України.
"Це знак і нагадування іноземним дипломатам про жорстоку війну, розвʼязану росією, та ціну, яку заплатив та продовжує платити український народ не лише за власне життя, свободу та безпеку, але і за спокій та мир їхніх країн і народів", -- зазначив глава МЗС.
У присутності представників іноземного дипломатичного корпусу Андрій Сибіга офіційно вручив Міністру культури та стратегічних комунікацій Миколі Точицькому копії рідкісних українських фільмів та анімацій, що датуються 1919-1940 роками, які були виявлені торік у Німеччині.
"У грудні Федеральний архів Німеччини прийняв рішення передати ці цінності нашому Довженко-Центру. Сьогодні ці записи офіційно були передані Міністерству культури та стратегічних комунікацій. Ми щиро вдячні німецькій стороні," -- заявив Міністр у присутності Посла Німеччини.
Глава МЗС також закликав усіх іноземних дипломатів сприяти пошуку артефактів української культури в їхніх країнах та архівах.
Під час заходу іноземним гостям продемонстрували красу та силу української культури, мови, кулінарії.
Засновник Культурного Десанту Миколай Сєрга разом із своїми учасниками влаштував захопливий виступ. Іван Ткаленко вразив усіх новаторським звучанням бандури, Аліє Хаджабадінова порадувала слухачів виконанням пісень українською та кримськотатарською мовами, а бандурист Тарас Столяр представив як народні, так і сучасні композиції.
"Було символічно представити іноземцям наше мистецтво у форматі піксельної графіки. Сьогодні Україна виглядає саме так — зберігаючи свою культуру, вона знаходиться у військовій формі. Адже нині Україна — це країна, що веде боротьбу за основні людські цінності. Я впевнений, що це викликало в наших гостей особливу повагу", — підкреслив Міністр.
Іноземні гості мали змогу насолодитися українською кухнею, яку приготував Євген Клопотенко. Під час дегустації їм розповідали про багатство української кулінарної традиції, її історичний розвиток, різноманітність та унікальність. Також їм подавали хліб від "Good Bread from Good People".
Міністр підкреслив, що просування української мови, культури та мистецтва є надзвичайно важливим, оскільки мова виступає як основа всього. Вона формує наш світогляд, зберігає культурні традиції та підтримує зв'язок із нашими коренями.
"Усі ми помітили, що першочерговим завданням російських агресорів при захопленні нових територій є знищення мови, культури, освіти та літератури. Саме тому наша зустріч у суботу з послами була присвячена питанням підтримки української мови, перекладам українських творів, а також розвитку ініціатив першої леді Олени Зеленської, що стосуються українських студій, книжкових поличок та багатьох інших проектів," — підкреслив він.
Іноземні дипломати мали можливість ознайомитися з VR-виставкою "War Up Close / Війна впритул". Співзасновник проекту Дмитро Матіяш підкреслив, що ця ініціатива представляє собою віртуальний музей, який демонструє наслідки війни, і покликана сприяти глибшому розумінню реалій конфлікту для іноземних відвідувачів за допомогою сучасних технологій.
Глава Міністерства закордонних справ провів зустріч з представниками іноземного дипломатичного корпусу, під час якої обговорювалися активні дипломатичні зусилля найближчих тижнів, перші контакти з новою адміністрацією США, а також спільні зусилля для досягнення всебічного, справедливого та стійкого миру. Андрій Сибіга акцентував увагу на важливості проведення цієї зустрічі у дипломатичній резиденції, яка вже тривалий час не використовувалась.
"Ми плануємо вдихнути нове життя в цей простір, використовуючи його для значущих неформальних зустрічей. Адже найскладніші дипломатичні завдання, як правило, вирішуються саме в таких неофіційних умовах. Ще раз висловлюю подяку іноземному дипломатичному корпусу за їхню участь та цікаві бесіди," -- наголосив міністр.
Інформаційно
У заході взяли участь керівники дипломатичних місій, зокрема представники Європейського інвестиційного банку, ЮНІСЕФ, посли Великої Британії, Канади, Німеччини, Святого Престолу, Словаччини, Словенії, Хорватії, Азербайджану, Латвії, Чорногорії, Палестини, Сербії, Іспанії, Туркменістану, Узбекистану, а також тимчасові повірені у справах Алжиру, Болгарії та Польщі.
#Росія #Сполучене Королівство #Україна #Уряд України #Людство #Українська мова #Польща #Військова окупація #Школа #Хліб #Палестина (регіон) #Німеччина #ЮНІСЕФ #Українці #Словенія #Українська культура #Дипломатія #Міністерство закордонних справ (Україна) #Архів #Іспанія #Канада #Азербайджан #Святий Престол #Словаччина #Світогляд #Міністерство закордонних справ #Латвія #Дипломат #Хорватія #Сербія #Європейський інвестиційний банк #Болгарія #Міністр (уряд) #Столяр Тарас Федорович #Бандурист #Бандура #Кримськотатарська мова #Чорногорія #Узбекистан #Туркменістан #Алжир