Інноваційна стратегія та виробничий процес: EIT Manufacturing організував в Україні непересічний навчальний семінар.

EIT Manufacturing, в рамках програми EIT Regional Innovation Scheme (RIS) та за підтримки EIT Community RIS Hub в Україні, нещодавно організували триденний спеціалізований семінар на тему "Найефективніші практики інноваційної політики для державних установ".

Основною метою даного заходу було представлення практичних прикладів, спеціально адаптованих для української екосистеми. Ці приклади націлені на удосконалення компетенцій у розробці, впровадженні та оцінці комплексної інноваційної політики в виробничому секторі для представників державних органів, науковців та бізнесу, які займаються формуванням національної інноваційної стратегії.

Відкрив подію старший директор із корпоративних справ та стратегічних ініціатив EIT Manufacturing, доктор Константінос ГЕОРГУЛІАС:

Ми надзвичайно раді представити вам це навчання, шановні стейкхолдери, які долучилися до нашої події. Це чудова можливість обмінятися думками та поділитися найкращими практиками, які допоможуть підвищити інноваційний потенціал нашої країни. Ця програма реалізується вже четвертий рік поспіль, і на нашому рахунку вже успішні проекти в Словаччині, Туреччині та країнах Західних Балкан. Цього року ми з нетерпінням чекаємо можливості провести її в Україні.

Ми це робимо, бо знаємо, що одна з головних цілей Європи - посилення конкурентоспроможності і для досягнення цієї цілі ми маємо працювати не в певних регіонах, а по всій Європі, включаючи, звичайно, Україну".

Кейси та презентації спікерів були націлені на те, щоб продемонструвати українцям вплив якісно продуманого комплексу інноваційної політики на зростання та сталість інноваційної екосистеми країни, зокрема у виробничому секторі.

Навчальний процес складався з трьох семінарів та шести сесій, які містили приклади успішних практик та концепції щодо:

-- вплив Європейського інституту інновацій і технологій (EIT) та EIT Manufacturing на розвиток навичок і компетенцій в промисловій сфері, а також на створення альянсів для сприяння провідним інноваціям у виробництві;

-- створення належних передумов для подвійного зеленого та цифрового переходів;

-- використання політичних важелів та передачі знань для зміцнення інноваційних екосистем.

Перший день тренінгу був присвячений провідним інноваціям у виробничому секторі. Учасники заглибились у вивчення стратегій, методологій та ініціатив, розроблених як Європейським інститутом інновацій та технологій (EIT), так і EIT Manufacturing. Слухали професійні та надихаючі презентації на цю тему від відомих спікерів: Dr. Konstantinos GEORGOULIAS, Senior Director of Corporate Affairs & Strategic Initiatives, EIT Manufacturing, Mr. Massimo GAUDINA, Policy Coordinator for the New European Innovation Agenda, Directorate-General for Research and Innovation (DG RTD), European Commission, Dr. Christian BÖLLING, EIT Manufacturing Central Region, Ms. Anna Taraczközi, Innovation Policy Officer, EIT -- European Institute of Innovation and Technology, Ms. Merel Leppens, Policy Officer Innovation and EIT, Directorate-General for Education, Youth, Sport and Culture (DG EAC), European Commission, Herwig Zeiner, Key Researcher JOANNEUM RESEARCH Forschungsgesellschaft GmbH .

Спікери акцентували увагу на обговоренні програм та ініціатив, що створюють широкий спектр можливостей для розвитку альянсів, здатних стати піонерами інновацій у виробничій галузі. Це включає фінансування, співпрацю та створення спільних платформ для обміну знаннями. Особливо важливими є результати, вплив та вигоди для регіонів, що беруть участь у цих заходах.

На другій сесії учасники зосередили свою увагу на цифрових та екологічних трансформаціях у виробничому секторі, які є критично важливими для забезпечення сталого розвитку та конкурентоспроможності. Вони досліджували підхід Європейської Комісії до індустрії 5.0, а також ознайомилися з дослідницькою та інноваційною політикою Швеції. Крім того, учасникам була представлена Програма єдиного ринку, що сприяє покращенню управління внутрішніми ринками шляхом впровадження європейських стандартів, зокрема в галузі екологічних показників.

Перед учасниками виступили Mr. Martin Dan (Pannon Business Network (PBN)) та Dr. Kosmas Alexopoulos (Laboratory for Manufacturing Systems and Automation (LMS)), які представили найкращі практики, що підтримують подвійний перехід для стартапів, МСП і великих корпорацій відповідно. Крім того, на сесії йшлося про засади діяльності EIT Manufacturing Central Region та EIT Community HUB. Також був підкреслений їхній внесок у міжрегіональні інноваційні екосистеми та надані приклади співпраці з національними і регіональними органами влади. Учасники мали змогу слухати і поставити запитання представникам EIT Manufacturing Dr. Panagiota TSAROUCHI та Dr. Verónica Rodríguez, а також представниці Єврокомісії Ms. Hettel Varik.

У програмі третього, завершального дня семінару "Кращі практики інноваційної політики для органів державної влади" були воркшопи з функціонування інноваційних екосистем та передачі знань. Учасники заглиблювались в різні аспекти сприяння інноваціям, стимулювання обміну знаннями та зміцнення зв'язків між академічними колами та бізнесом.

На сесії була представлена естонська інноваційна екосистема, а також розглянуто ефективні стратегії, які сприяють розвитку інновацій, передачі знань та підтримці стартапів. Учасники мали можливість ознайомитися з потужною інноваційною екосистемою, яку презентувала Ms. Eden Dvir-Zano, управляюча директорка EIT Hub Israel. У своїй промові експертка не лише акцентувала увагу на важливості співпраці між державою, бізнесом, громадськістю та науковцями для підтримки технологічних стартапів, але й підкреслила значення єдності та взаємодопомоги в умовах війни.

У рамках воркшопу Mr. Krzysztof Lipiec, директор відділу комерціалізації Інституту автоматизації та вимірювань Польщі (мережа досліджень Łukasiewicz), поділився успішним досвідом у сфері просування промислової автоматизації та інновацій у дослідженнях.

Із завершальною промовою перед учасниками тренінгу виступила Ольга Трофимова, Президент CMC-Ukraine, менеджер EIT Manufacturing Central в Україні, кластер менеджер Українського кластера автобудування та мобільності, директор Центру Якості:

Хочу висловити вдячність своїм колегам за організацію цього захоплюючого тренінгу та воркшопу. Також дякую всім учасникам, які приєдналися до цих подій, незважаючи на побоювання, що українці можуть втратити інтерес до інновацій, прогресу та інтеграції в європейське інноваційне співтовариство.

EIT Manufacturing стала першою організацією, відкритою для України з травня 2022 року, і вже в 2023 я стала менеджером EIT Manufacturing в Україні, це велика честь.

"Щиро вдячні за вашу підтримку та за те, що ви з нами в Україні!"

Більше 60 учасників підкреслили важливість заходу, відзначивши високу якість представлених матеріалів, практичних інструментів і реальних кейсів, які здатні сприяти прискоренню сталого розвитку та інноваційної політики в Україні.

#Європа #Україна #Президент (державна посада) #Українці #Туреччина #Органи державної влади #Технічний стандарт #Бізнес #Інновації #Швеція #Тренінг #Стартап-компанія #Сталий розвиток #Корпорація #Словаччина #Семінар #Європейська комісія #Ізраїль #Прогрес (історія) #Менеджмент #Екосистема #Екологія #Автоматизація #Балкани #Конкуренція (компанії) #Joanneum Research

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги