Хто із них є більш значущим представником Кремля? Між поетесою Оксаною Забужко та відомим істориком розгорівся конфлікт, що призвело до відкритих звинувачень.

Поетеса розкритикувала доробок історика, а Касьянов публічно звинуватив її у брехні

Відома письменниця Оксана Забужко публічно назвала українського історика Георгія Касьянова агентом ФСБ. Також вона вважає його "академічним кротом" Росії.

Про це Забужко повідомила у своєму пості на Facebook, коментуючи передпрем'єрний показ фільму "Математики, що нагнули Кремль", який заплановано в Парижі на 27 листопада. Фільм висвітлює репресії, що здійснювались РФ проти української інтелігенції у 1960-1970-х роках. Забужко підкреслила, що межі цього історичного наративу визначались дослідженнями Георгія Касьянова.

Тривалий час рамки історичного наративу щодо цього періоду формувалися підозріло швидко, ще в 1995 році, без звернення до архівів КГБ. Це стало можливим завдяки працям відомого "академічного агента" Г. Касьянова – того самого "борця з Голодомором", який розкрив свою справжню сутність як агента ФСБ всього за місяць до російського вторгнення. Невипадково, він поспішив представити свої спотворені уявлення на вебінарі "Российского исторического общества", під керівництвом "особисто" Наришкіна, намагаючись "легітимізувати" себе в Європі як "українського історика" та фактично закрити питання про Україну.

Оксана Забужко підкреслює, що у своїй книзі "Незгодні" Г. Касьянов досліджує феномен дисидентів та українського руху 1960-х років. Автор описує українських шістдесятників як "дітей ХХ з'їзду", які отримали від влади певну свободу та "відлигу", але згодом зазнали її позбавлення, що стало причиною їхньої незгоди.

Сам Георгій Касьянов зазначає, що залишив коментар під її дописом, проте письменниця швидко його видалила та заблокувала його профіль. Тому він вирішив опублікувати свій коментар вже на власній сторінці.

У своєму пості Касьянов з іронією зауважує, що він, "будучи агентом КҐБ/ФСБ", має намір підкреслити, що Забужко фактично була "законсервована" ще до цього — коли вирішила приєднатися до КПРС і публікувала свої роботи у стилі "партія веде".

"Мадам Забужко забула згадати, що я також "внєдрілся" в лави ОУН(б), коли на гроші Центральної інформаційної служби (Лондон) надрукував перше видання моєї книжки "Незгодні" про дисидентів. До речі, мої перші публікації про дисидентів -- в журналах "Визвольний шлях" та "Ukrainian Quaterly", -- веде далі історик.

Інформація. Часопис "Визвольний шлях" був запущений у Лондоні в 1948 році. На початковому етапі свого існування він виходив у форматі циклостилю і призначався виключно для членів ОУН. Серед редакційного складу журналу переважали представники бандерівського руху.

"The Ukrainian Quarterly" -- щоквартальний журнал, головна ідея якого -- протидія радянській пропаганді та інформування англомовного світу про українські проблеми. Виходить у Нью-Йорку з 1944 року.

Касьянов продовжує, зазначаючи, що мав знайомство і раніше спілкувався з українськими дисидентами та активістами, які боролися за незалежність України, серед яких були Левко Лук'яненко, В'ячеслав Чорновіл, Василь Лісовий, Михайлина Коцюбинська, Іван Дзюба та інші.

"Зауважу, що саме виконуючи завдання кураторів, я написав пару сотень статей і більше десятка книжок. На жаль, платили мало, довелося продаватися за гнилу кубасу Соросові, де пані Забужко успішно функціонувала як членкіня правління відповідного фонду. Так само, через скупість кураторів довелося (звичайно за їхнім завданням) отримувати різні наукові стипендії на Заході, викладати в гамириканських, німецьких, швейцарських та всіляких там фінських університетах. Ніде правди діти -- життя московської консерви важке, і пані Забужко це знає краще за мене," -- каже Касьянов.

У своєму повідомленні Забужко зазначає, що архіви КГБ за даний період були знищені за спеціальним наказом КГБ СРСР у 1990 році. Проте Касьянов заперечує цю інформацію, стверджуючи, що всі ці документи доступні для перегляду.

"Немає можливості обговорити агентурні питання, і, напевно, доступ до них досі обмежений. Проте було б чудово, якби ці дані стали доступними — можливо, тоді ми змогли б дізнатися багато цікавого, зокрема і про вас... З повагою, щиро ваш, етнічний росіянин, що народився в Челябінську, агент КҐБ/ФСБ, Сороса", — такими словами завершує свій допис Касьянов.

Раніше "Телеграф" висвітлював дитячі та юнацькі роки поетеси й авторки Оксани Забужко. У ті часи вона підтримувала комуністичні ідеї і зазнала поразки в судовому процесі проти Медведчука.

#Росія #Європа #Поет #Лондон #Письменник #Україна #Радянський Союз #Історія #Українці #Російська мова #Журнал #Оксана Забужко #Дисидент. #Федеральна служба безпеки #КДБ #Часопис #Архів #Репресії #Кремль (фортифікаційна споруда) #Голодомор #Інтелігенція #Шістдесятники. #Комуністична партія Радянського Союзу #Левко Лук'яненко #Телеграф #Організація українських націоналістів революційна #Іван Дзюба #В'ячеслав Чорновіл #Пропаганда в Радянському Союзі #Росіяни #Нью-Йорк #Челябінськ #Фінляндія #Швейцарія

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги