"Фінансові ресурси, а не героїчні вчинки": росіяни в паніці через жорстокість війни, яку веде Путін, - The Times.

Навіть фінансові компенсації не здатні мотивувати громадян країни-агресора Росії йти на ризик у військових діях. Крім того, результати соціологічних опитувань про війну проти України викликають питання, адже респонденти можуть побоюватися висловлювати свою реальну думку.

Про це пише The Times, аналізуючи настрої в суспільстві РФ і розкриваючи, чому "параноїдальні патріоти Путіна", росіяни, бояться його жорстокої війни, розв'язаної проти України, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.

Як зазначає автор публікації, у той час як Москва готується до урочистостей з нагоди 80-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною, на одній із будівель розміщено оголошення, що закликає новобранців записатися на військову службу з обіцянкою високих виплат

"Хоч би як президент Путін намагався провести порівняння між боротьбою Радянського Союзу з нацизмом у Другій світовій війні і його нинішньою сфабрикованою кампанією "денацифікації" в Україні, ця реклама є нагадуванням про неминучу різницю між двома конфліктами", -- підкреслює автор статті.

Він також вказує, що в той час, як мільйони радянських людей встали на захист своєї батьківщини добровільно, армія російського диктатора представляє дедалі більше найманий контингент.

Читайте також: У ТОТ Херсонщини морги переповнені тілами російських солдатів: цивільних можна буде поховати лише через місяць, - повідомляє журналістка.

У коментарі для видання The Times політолог Кирило Рогов зазначив, що громадяни розуміють: участь у війні є фінансово обґрунтованим і свідомим вибором. Він також підкреслив, що якщо когось із знайомих вбивають на фронті, росіяни можуть відчути співчуття, але водночас у них відсутнє відчуття героїзму заради батьківщини.

Науковий співробітник з московського університету, який у публікації згадується як Олександр, висловив, що відчуватиме "невиправну провину" через те, що його країна розпочала війну з Україною. Він зазначив, що 9 травня в Росії перетворився на "основний день пропаганди".

За інформацією The Times, повсякденне життя в Росії стає все більш мілітаризованим, а святкування Дня Перемоги перетворюється на "демонстрацію сили сучасної Росії". Однак важко оцінити, наскільки ефективно кремлівська пропаганда впливає на свідомість звичайних громадян. Наприклад, незалежний дослідницький центр Левада-Центр протягом останніх років фіксує, що 70-80% росіян підтримують війну проти України. Проте, як зазначає The Times, є підстави сумніватися в достовірності цих даних через страх висловлювати свої погляди в умовах тоталітарного режиму.

За словами Кирила Рогова, більшість громадян Росії в цілому схиляються до підтримки війни, однак "не відчувають жодної провини за її наслідки". Політолог також наголосив на тому, що багато людей не усвідомлюють справжніх причин конфлікту з Україною. "Для них це виглядає як війна, ініційована Путіним", -- зазначив він.

Читайте також: За інформацією британської розвідки, 2025 рік може виявитися "найдорожчим" для Росії в контексті війни.

Соціолог-дослідниця Марина, яка проводить опитування в Російській Федерації, поділилася своїми спостереженнями щодо ставлення людей до війни у коментарі для видання. Вона зазначила, що, незважаючи на зусилля держави, громадська реакція на війну стає все більш байдужою. Попри поширену думку про швидку мілітаризацію росіян, "війна поступово перетворюється на звичайну і, отже, непомітну складову повсякденного життя".

Таким чином, респонденти з Бурятії визнали, що багато хто з них оцінює війну переважно через призму матеріальної вигоди, називаючи направлення на фронт "службовим відрядженням".

Розмірковуючи, чому люди стають дедалі байдужішими до війни РФ проти України, Марина зазначила, що "люди розуміють, що ні на що не можуть вплинути, від них нічого не залежить, і тому вони вирішили, що не варто про це думати". Вона також підкреслила, що таку саму апатію, що зростає, відчували й ті, хто раніше був проти війни.

Частково це пов'язано з масштабними державними репресіями, зазначає The Times. Громадяни Росії остерігаються обговорювати питання війни чи політики через побоювання бути викритими.

#Росія #Університет #Журналіст #Нацизм #Нацистська Німеччина #Радянський Союз #Реклама #Суспільство #Володимир Путін #Президент (державна посада) #Москва #Репресії #Росіяни #Друга світова війна #Політолог #Диктатор. #Мілітаризація #Страх. #Оцінка розвідданих #Герой #День Перемоги (9 травня) #Бурятія #Левада-центр

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Новий інвертор з 21 рівнем забезпечить значне покращення показників електричних автомобілів.
У Празі відзначать сторіччя Музею боротьби України за свободу.
Giro d'Italia 2025. На 17-му етапі перемогу здобув Ісаак Дель Торо.
Теги