
Гарвардський університет відмовився підкоритися вимогам адміністрації Дональда Трампа, яка закликала до посилення державного контролю над навчальним закладом, заявивши, що ці вимоги є незаконними та протирічать конституції. На даний момент адміністрація розглядає можливість перегляду фінансування Гарварду та його підрозділів, яке складає близько 9 мільярдів доларів.
Источник: The Washington Post
Деталі: У понеділок, 14 квітня, Гарвардський університет офіційно відхилив вимоги адміністрації Трампа щодо запровадження жорсткого державного нагляду та радикальних змін в управлінні закладом. Університет назвав ці вимоги такими, що порушують Першу поправку до Конституції США, перевищують повноваження уряду відповідно до Закону про громадянські права та загрожують автономії приватної установи.
"Жоден уряд, незалежно від того, яка політична сила є при владі, не має права визначати, що можуть викладати приватні університети, кого вони можуть приймати на навчання та кого наймати, а також які напрямки досліджень і навчання їм слід розвивати," - зазначив президент Гарварду Алан Гарбер у своєму листі до університетської спільноти.
П'ятисторінковий урядовий документ, який був отриманий Гарвардським університетом, включав в себе ряд вимог, зокрема:
"Гарбер підкреслив, що університет не зрадить свою автономію і не відмовиться від своїх конституційних свобод."
Адвокати Гарварду у своїй відповіді на позицію адміністрації Трампа підкреслили, що за минулі 15 місяців університет вживав численні заходи: впровадив дисциплінарні санкції для порушників, укріпив програми, що підтримують ідеологічне різноманіття, а також підвищив рівень безпеки на кампусі.
Гарвард став першим елітним вишем, який відкрито відмовився виконувати вимоги адміністрації.
Минулого місяця федеральний уряд скоротив фінансування Колумбійському університету на 400 мільйонів доларів, включно з сотнями дослідницьких грантів. На відміну від Гарварду, представники Колумбійського університету повідомили, що "ведуть активний діалог" з адміністрацією, намагаючись повернути ці кошти.
Рішення Колумбійського університету розпочати переговори з урядом стало предметом критики з боку кількох організацій. Американська асоціація професорів вищих навчальних закладів та Американська федерація вчителів об'єднали свої зусилля, подавши позов, у якому стверджують, що адміністрація університету порушила Першу поправку та законодавство про громадянські права, односторонньо скасувавши фінансування для досліджень.
#Університет #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Документ #Адвокат. #Повноваження #Автономія #The Washington Post #Конституція Сполучених Штатів Америки #Громадянські та політичні права