Фальшиві сервіси "Резерв+" та "Дія": Служба безпеки України виявила великомасштабну схему для ухилянтів.

Кіберфахівці СБУ ліквідували масштабну схему ухилення від мобілізації, пов'язану з фейковими застосунками "Дія" та "Резерв+", а також підробленими документами.

За інформацією Укрінформу, цю новину озвучила Служба безпеки України.

Співробітники спецслужб у співпраці з Національною поліцією реалізували ряд комплексних заходів.

Виявлено, що організацією шахрайської схеми займалися п'ятеро осіб. Серед них двоє студентів з Житомира, які створили підроблені версії зазначених додатків. Зловмисники заповнювали електронні кабінети військовозобов'язаних особистими даними, щоб обманювати співробітників ТЦК під час перевірки документів. Свої програми вони реалізовували через спеціально розроблені телеграм-боти.

Решта зловмисників виявилися жителями Черкаської області. Вони торгували фейковими "додатками" та підробляли документи для ухилянтів.

Для виготовлення фальшивки ділки облаштували на території приватної станції технічного обслуговування (СТО) підпільну типографію. Вартість підробки становила до 6,5 тисяч доларів з однієї людини.

У результаті обшуків за місцями проживання фігурантів на території Черкаської, Київської та Житомирської областей правоохоронці виявили фіктивні висновки ВЛК, підроблені печатки, а також мобільні телефони, комп'ютерну техніку й інше обладнання, що було використане в злочинній діяльності.

Одному з організаторів оборудки оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 1 ст. 114-1 - заважання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових структур.

ч. 3 ст. 358 - підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинені за попередньою змовою групою осіб.

Підозрюваному загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вирішується питання для притягнення до відповідальності всіх учасників злочинної схеми.

Нацполіція зі свого боку поінформувала, що, згідно з оперативними даними, "клієнтами" цих зловмисників була понад тисяча чоловіків. За місяць ділки отримували майже 300 тисяч гривень.

Як повідомляв Укрінформ, увесь ректорат одного з запорізьких університетів викрили в продажу фейкових посвідчень аспірантів для ухилення від мобілізації.

#Університет #Укрінформ #Черкаська область #Заклад вищої освіти #Поліція. #Збройні сили України #Служба безпеки України #Мобілізація #Українська гривня #Житомирська область #Кримінальний кодекс України #Розвідувальне агентство #Прикладне програмне забезпечення #Конфіскація активів #Ув'язнення #Мобільний телефон #Фейкові новини #Військовозобов'язаний #Гумовий штамп #Військова частина

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
''Географія знаходиться на грані вимирання''. Український освітянин коментує тривожний сигнал з НМТ-2025, ''освітніх жартівників'' та виклики, що стоять перед державними школами.
У Черкасах тренерка дитячої команди втратила 1,3 млн грн у казино, кошти були зібрані батьками для участі у міжнародних змаганнях: всі деталі інциденту.
Розробляються програми відпочинку та реабілітації для українських дітей у Чехії, повідомив посол Зварич.
Теги