Сумський державний університет перетворився на справжній феномен в Україні, демонструючи вражаючі результати у науковій діяльності, міжнародній співпраці та працевлаштуванні своїх випускників з початку повномасштабної війни. Незважаючи на зменшення кількості студентів у країні, цей заклад освіти залишається дуже популярним серед тих, хто прагне отримати освіту.
Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький в інтерв'ю одному з українських медіа. Він підкреслив, що незважаючи на те, що навчальний заклад знаходиться в прикордонному регіоні і стикається з частими обстрілами, він все ж зберігає високі стандарти якості освіти.
"Сумський державний університет - це феномен, яким ми дуже сильно пишаємося. Це феномен для всієї нашої країни, один з найсильніших класичних університетів, який щороку має дуже круті показники і по науковій роботі, і по інтернаціоналізації, і по працевлаштуванню своїх випускників. Також - і по вступному балу, це значить вони популярні. Всі ті показники, які ми вимірюємо, у них вони високі", - сказав Винницький.
Також відмітив заступник міністра освіти і Сумський аграрний університет, де контингент зменшився лише на 3% у порівнянні з минулим роком.
У той же час, Сумський педагогічний університет демонструє менш вражаючі результати, але наразі Міністерство освіти і науки не прийняло остаточного рішення щодо його інтеграції з іншими закладами, оскільки в регіоні тривають бойові дії.
Глухівський педагогічний університет був евакуйований із зони бойових дій, проте міністерство освіти прагне якомога швидше відновити його звичну діяльність.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що у 2025 році Сумський державний університет випередив інші українські вищі навчальні заклади в міжнародному рейтингу SCImago Institutions Rankings 2025. Раніше цей університет стабільно займав третє місце протягом декількох років.
#Університет #Студент #Україна #Бойові дії #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Навчальний заклад #Сумський державний університет #Глухів #Сумський район