"Необхідно буде звернути увагу і на Україну". Експерти про Еліз Стефаник, претендентку на пост посла США в ООН.

Новообраний президент США Дональд Трамп уже через п'ять днів після виборів номінував конгресвумен Еліз Стефаник на посаду посолки США в ООН. Стефаник стала першою кандидаткою у новому уряді новообраного президента, який назвав її "сильною, жорсткою і розумною". Аналітики, з якими поспілкувався Голос Америки, здебільшого погоджуються з таким визначенням.

Еліз Стефаник стала членом Конгресу у 2014 році, коли їй виповнився 30 років. Вона виступила на виборах як поміркована республіканка, представляючи великий округ, який переважно складається з сільськогосподарських територій на півночі Нью-Йорка.

"Спочатку вона не виявляла особливого захоплення до президента Трампа, але з часом змінила свою позицію і піднялася по партійній драбині в Конгресі. Наразі вона займає пост голови Республіканської конференції, хоча незабаром планує піти у відставку", - зазначила професор політології з University at Albany Саллі Фрідман.

Як голова Республіканської конференції з 2021 року, Еліз Стефаник займає четверту позицію за впливом серед республіканців у Палаті представників.

Вона не відвідала з'їзд республіканців у Клівленді в 2016 році, але після обрання Трампа та його впливу, особливо серед консервативної спільноти, вона почала вважати себе прихильницею "ультраМАГА", як зазначає Кейсі Сейлер, редактор видання Times Union.

Стефаник активно відстоювала позицію Дональда Трампа під час його першого терміну на слуханнях, пов'язаних з імпічментом у 2019 році. У 2020 році вона також підтримала заяви його команди про нечесність виборів і висловила сумніви щодо перемоги Джо Байдена.

Стефаник була сильною ланкою політичної кампанії Трампа. "Вона розумна. Вона дуже працьовита. ЇЇ риторика надзвичайно ефективна", - додав Сейлер.

Стефаник стала відомою під час слухань у Конгресі, на яких вона критикувала те, яким чином в деяких університетах ставилися до пропалестинських протестів. Після цих слухань три ректори університетів пішли у відставку.

Отже, відповідь позитивна: заклики до геноциду євреїв дійсно суперечать Гарвардському кодексу етики, так? — запитала Стефаник під час одного з слухань у колишньої президентки Гарвардського університету Клодін Гей.

Коли президентка заявила, що "це залежить від обставин", Стефаник охарактеризувала це як "недоречну відповідь".

"Це не підлягає обговоренню. Відповідь позитивна, саме з цієї причини вам слід піти у відставку. Такі відповіді є абсолютно неприпустимими за будь-якими критеріями."

У травні вона висловила свою підтримку Ізраїлю під час виступу перед Кнесетом і отримала суттєві фінансові вливання на свою виборчу кампанію від проізраїльських лобістів та приватних меценатів.

Еліз Стефаник, якщо її кандидатуру затвердять, стане частиною ООН, маючи обмежений досвід у сфері зовнішньої політики, у період, коли ця міжнародна організація стикається з війнами в Україні, Газі та Судані, зростаючими проблемами голоду в світі, змінами клімату та численними іншими викликами.

"На мою думку, цілком ймовірно, що після призначення Еліз Стефаник на посаду посла, її увага зосередиться на ситуації на Близькому Сході. Можливо, їй також доведеться приділити увагу українським питанням. Враховуючи її попередні висловлювання, можна припустити, що вона буде висловлювати сильну критику на адресу Китаю", - зазначив Річард Говен, директор International Crisis Group.

Протягом свого першого президентського терміну Трамп припинив фінансування низки агенцій ООН, що призвело до втрати кількох сотень мільйонів доларів. Наразі організація готує стратегії на випадок можливих ще більших скорочень.

За інформацією, наданою Голосом Америки, Стефаник висловила різку критику на адресу політики президента Джо Байдена, водночас засуджуючи "кривавого, авторитарного диктатора" Володимира Путіна, коли Росія напала на Україну в лютому 2022 року.

"Володимир Путін є військовим злочинцем і безумним злочинцем. Нам необхідно дати відсіч агресії проти демократії", -- наголошувала вона в 2022 році.

Втім, через два роки після того конгресвумен Стефаник була однією зі 112 республіканців, які проголосували проти надання Україні фінансового пакета на суму майже 61 млрд доларів.

"Я не можу виправдати витрати мільярдів доларів з кишень платників податків на гуманітарну допомогу, поки Джо Байден залишається бездіяльним у вирішенні проблеми на нашому південному кордоні", - зазначила вона в коментарі для Adirondack Daily Enterprise у квітні цього року.

#Росія #Університет #Україна #Володимир Путін #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Організація Об'єднаних Націй #Голодомор #Нью-Йорк #Воєнний злочин #Республіканська партія (США) #Лобіювання #Джо Байден #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Диктатор. #Китай (регіон) #Голод #Ізраїль #Політологія #Податок #Консерватизм #Голос Америки #Мінливість та зміна клімату #Times Union (Олбані) #Університет Олбані, SUNY #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Імпічмент #Клівленд #Міжнародна кризова група #Зовнішня політика #Місто Газа #Кнесет #Авторитаризм #Близький Схід #Євреї #Судан

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги