Допомога в умовах війни: які ключові соціальні ініціативи реалізують українські підприємства

Місяць тому українці відзначили важливу, але трагічну дату - 1000 днів масштабної війни. За цей період було знищено тисячі домівок, мільйони людей стали вимушеними переселенцями та мігрантами. Ворог неодноразово атакував електростанції та інші важливі об'єкти цивільної інфраструктури, а всі українці щодня стикаються з наслідками російської агресії. Проте на фронті нашу країну захищають справжні герої, які ціною власного життя борються з окупантами. Фокус зібрав в одному матеріалі ключові ініціативи підтримки наших захисників та цивільних осіб, які реалізують українські компанії, наближаючи нашу перемогу.

Конфлікт в Україні значно ускладнив ситуацію в медичній галузі, і діти продовжують потребувати лікування складних травм та медичних діагнозів. Протягом шести років компанія "Київстар" спільно з партнерами реалізує один з ключових проєктів, орієнтованих на підтримку дітей у цій важкій ситуації.

"Дитяча надія" була запущена в 2018 році як спільний проект компанії Київстар та благодійної платформи dobro.ua. Основна мета цієї ініціативи полягає в наданні допомоги дітям, які страждають від серцевих вад і онкологічних хвороб, шляхом закупівлі необхідного медичного обладнання для українських лікарень. У 2023 році програма розширила свою діяльність, включивши дітей, які отримали опіки.

"Основна мета полягає у наданні лікарням сучасного обладнання для діагностики та лікування пацієнтів вдома в Україні. В рамках цієї ініціативи компанія Київстар фінансує придбання високотехнологічних пристроїв, які є необхідними для лікування дітей. Протягом шести років реалізації проєкту його підтримали тисячі абонентів Київстар та партнерів, які активно беруть участь у зборі коштів. Серед основних партнерів – лікарні Львова, Києва, Дніпра та інших міст", -- Олександр Комаров, генеральний директор Київстар.

З моменту свого заснування, проєкт "Дитяча надія" зумів акумулювати понад 50 мільйонів гривень на підтримку дитячих медичних закладів та різних медичних ініціатив. Ініціатива має на меті системну допомогу, співпрацюючи з фондом dobro.ua, який відповідає за координацію збору коштів і визначення пріоритетних потреб лікарень. Це сприяє оптимальному розподілу ресурсів та забезпечує прозорість у витратах. Протягом шести років існування, "Дитяча надія" змогла зібрати більше ніж 50 мільйонів гривень.

З 2023 році Київстар виділив 28,3 мільйонів гривень на закупівлю обладнання для лікування дітей із опіками до реабілітаційного центру "Незламні". В межах благодійного проєкту триває закупівля доволі складного і надважливого для лікування обладнання. Наприклад, в цьому році було придбано кріохірургічний апарат для заморожування нервів, що дозволяє ефективно знеболювати без медикаментів, а також систему для лікування опікових травм із контролем вологості та температури. Це обладнання вже працює та лікує маленьких українців.

У перспективі Київстар спільно з dobro.ua має намір продовжувати допомогу медичним установам, зосереджуючи увагу на тривалій реалізації проєктів, які здатні врятувати життя дітей та покращити українську систему охорони здоров'я.

Фармацевтична група компаній "Кусум" з початку війни постійно надає підтримку мешканцям прифронтових регіонів і лікарням, що там функціонують. Наприклад, "Кусум" була однією з перших, хто розпочав передачу необхідних медикаментів у лікарні відразу після визволення Херсона та інших міст. "Ми продовжуємо підтримувати країну в ці складні часи. "Кусум" не зупиняє свою діяльність у допомозі ЗСУ, забезпечуючи їх важливим обладнанням, ремонтуючи автомобілі та постачаючи медикаменти. Крім того, ми не забуваємо про соціальні ініціативи. Незважаючи на труднощі, ми продовжуємо підтримувати дитячі футбольні команди, відновлювати парки і сквери, а також реалізовувати багато інших проектів. Загальна сума нашої допомоги ЗСУ та у відновлення соціальної сфери з початку 2022 року перевищує 5 мільйонів доларів", — зазначив Раджив Гупта, генеральний директор групи фармацевтичних компаній "Кусум".

Компанія була однією з перших, хто передавав необхідні медикаменти і лікарні, як тільки було звільнено Херсон і інші міста. Піклується компанія і про місцеві громади на рідній Сумщині, де розташоване підприємство "Кусум". "Також при створенні "сірої зони" на Сумщині наша компанія допомогла з забезпеченням необхідних ліків мешканців, які там залишилися. І це лише невелика частина того, що робить компанія допомагаючи цивільному населенню", -- кажуть в "Кусум".

Окремо важливою ініціативою "Кусум" під час повномасштабної війни стала допомога дітям. У місті Суми, разом с місцевою організацією Червоного Хреста України, компанією регулярно проводяться заходи для школярів в рамках проєктів "Безпечні канікули" та "Школа обізнаності" . Обидва спрямовані на навчання українців життєво важливим навичкам та популяризацію правил безпеки. "Розповідати про потенційну небезпеку дітям -- один із способів вберегти їх. Тому ми організовуємо навчання для школярів, на яких вони отримають корисні навички, які рятують життя", -- розповіли в "Кусум". Там пояснюють: особливу увагу на заняттях приділяли створенню інтерактивних занять, що включали моделювання надзвичайних ситуацій і вирішення практичних завдань. Завдяки участі волонтерів Червоного Хреста і професійних інструкторів, всі учасники засвоїли корисні знання у доступній формі.

Звісно, однією з ключових складових благодійних ініціатив компанії є підтримка Збройних Сил України. Це охоплює як придбання, так і ремонт важливого обладнання та транспорту для захисників. "Ми постійно займаємося ремонтом і забезпеченням військового транспорту, адже усвідомлюємо, наскільки важливо, щоб наші захисники мали необхідну мобільність. Наша компанія закуповувала і передавала човни, зарядні станції, дрони, буржуйки, каски, бронежилети і багато іншого. Співробітники активно збирають кошти і вже передали на фронт позашляховик та дрони", – поділився Раджив Гупта, генеральний директор групи фармацевтичних компаній "Кусум", у розмові з Фокусом.

Вже більше 1000 днів українські компанії докладають зусиль, щоб постачати нашим захисникам дрони, транспорт, а деякі компанії виготовляють спеціальні укриття. До прикладу, у компанії "Метінвест" одна з важливих розробок - це спеціальні мобільні укриття -- сталеві "криївки", що встановлюються під землею. За даними компанії, життя військових на різних напрямках фронту вже захищає 651 таке укриття. Також на базі "криївок" компанія створює командні пункти, а восени 2024 року було навіть побудовано перший в Україні підземний шпиталь, укомплектований сучасним медичним обладнанням і вартістю понад 20 млн грн.

Окрім надання укриттів, компанія Метінвест регулярно забезпечує Сили Оборони безпілотниками, тепловізорами, автомобілями та іншими важливими засобами. Велика металургійна компанія також не забуває про цивільних громадян України - вона ініціювала проект "Рятуємо життя", у рамках якого українцям було передано 4200 тонн продуктів, засобів гігієни та предметів першої необхідності (зібраних за підтримки донорів та партнерів), а також медикаменти для лікарень на суму 9,5 мільйона гривень.

Агрохолдинг Kernel активно займається благодійною діяльністю, яка охоплює як підтримку Збройних Сил України, так і допомогу місцевим громадам. В умовах війни компанія зосередила свої зусилля на двох ключових напрямах: забезпеченні продовольчої безпеки та наданні допомоги українським військовим, а також людям, які постраждали від конфлікту. Загалом, компанія вже виділила понад 3 мільярди гривень на різноманітні благодійні проекти. Як зазначають представники компанії, вони фінансують постачання обладнання для чотирьох бригад ЗСУ, а також забезпечують їх усім необхідним для виконання бойових завдань, включаючи системи протиповітряної оборони, безпілотники, вантажні та легкові автомобілі, захисне спорядження, тепловізори та інші важливі ресурси.

У сфері гуманітарної допомоги компанія Kernel зосередилася на забезпеченні продуктовими наборами, засобами гігієни та іншими важливими речами для внутрішньо переміщених осіб і тих, хто опинився в складних умовах. Мова йде про доставку десятків тонн гуманітарного зерна та їжі. Окрім цього, Kernel надає медичне обладнання та медикаменти лікарням, де отримують допомогу як військові, так і цивільні особи.

Благодійні проєкти під час війни активно розвиває і ІТ-компанія ЕРАМ. З 24 лютого 2022 року і впродовж наступних 1000 днів компанія надала матеріальну та нефінансову допомогу на загальну суму 670 мільйонів гривень. Основні вектори допомоги -- гуманітарна допомога цивільним, підтримка захисників, а ще -- розробка ІТ-рішень для державних і громадських організацій pro bono, а також проєкти, спрямовані на підтримку освітніх процесів. Загалом з 2022 року спеціалісти EPAM долучалися до розробки понад 40 цифрових рішень для держави, громадських та благодійних організацій.

#Київ #Дніпро #Херсон #Львів #Українська мова #Українці #Російська мова #Збройні сили України #Лікарня #Машина. #Інфраструктура #Дрон #Суми #Українська гривня #Суми Площа #Медикаментозне лікування #Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця #Фармацевтика #Фокус (український журнал) #Київстар #Онкологія #Метінвест #Діагноз #Місяць #Гори! #Криївка #Аксесуари #Садова площа #Вологість

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги