
Щодня дослідники по всьому світу здійснюють важливі відкриття та створюють нові технології. Існує стільки цікавих подій, що часом буває складно встежити за всім. А втрачати це не хочеться...
Пропонуємо ознайомитися з підбіркою інновацій, які в найближчому майбутньому можуть стати важливою частиною нашого повсякденного існування.
Вчені створили інноваційний ДНК-тест, здатний точно визначити вік людини всього лише за незначним зразком крові.
Група генетиків з Єврейського університету в Єрусалимі створила унікальний тест на основі ДНК. Використовуючи невеликий зразок крові, цей тест може з точністю до 1,36 року визначити вік особи, яка не перевищує 50 років.
Щоб встановити вік особи, модель аналізує тисячі різних фрагментів ДНК і проходить через складну багаторівневу систему штучного інтелекту. Після цього вона розглядає більше 130 тисяч можливих варіацій для точного визначення віку.
Стабільність отриманих результатів надає лікарям можливість налаштовувати терапію відповідно до клітинного віку пацієнта, а не до його календарного віку, що є надзвичайно важливим для вивчення біологічного старіння.
НА ЧЕРЗІ - "ВЕБ" СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ
Вчені NASA успішно реалізували експеримент з космічною передачею даних за допомогою лазерних технологій, що наближає нас до створення справжньої мережі "інтернету" в Сонячній системі. У рамках проєкту Deep Space Optical Communications (DSOC) вдалося передати інформацію від космічного апарата NASA Psyche, що на даний момент рухається до астероїдного поясу, до наземної станції.
Лазерний зв'язок забезпечив рекордну швидкість передачі - понад 200 мегабітів на секунду, що в десятки разів перевищує швидкості традиційних радіоканалів, які використовують космічні місії. Такі результати відкривають нові можливості для відправлення до Землі об'ємних наукових даних, фото та відео навіть із віддалених куточків Сонячної системи.
Технологія DSOC передбачає використання високоточного лазера для обміну сигналами на відстані понад 225 мільйонів кілометрів. Зазначається, що ключовою перевагою лазерного зв'язку є не лише швидкість, а й енергоефективність та стійкість до перешкод, що критично важливо для майбутніх польотів на Марс та дослідження зовнішніх планет.
МУЗИКА ДОПОМАГАЄ ПАЦІЄНТАМ З ДЕМЕНЦІЄЮ ВПОРАТИСЯ ЗІ СТРЕСОМ - ДОСЛІДЖЕННЯ
Вчені з Університету Раскіна в партнерстві з лікарнями NHS у Кембриджі та Пітерборо провели випробування музичної терапії під назвою MELODIC у двох відділах, які спеціалізуються на догляді за людьми з деменцією.
У ході дослідження "музичний терапевт" входив до складу команди, що надає допомогу пацієнтам. Він створював індивідуальні музичні програми для кожного пацієнта. Результати цього дослідження свідчать про покращення якості життя хворих, а також про зменшення симптомів стресу та відчуття дезорієнтації.
Науковці наголошують, що під час музичної терапії не виявлено жодних побічних ефектів. Це важливо, бо подібних досліджень у психіатричних відділеннях, які працюють з людьми з деменцією, поки що дуже мало.
Вартість послуг терапевта становила приблизно 2 025 фунтів стерлінгів (113 563,40 гривні) щомісяця, тоді як витрати на обладнання склали 400 фунтів стерлінгів (22 432,28 гривні).
Чому в Україні спостерігається нашествіє сарани: коментарі науковця.
У червні та липні по території України, включаючи Херсонську, Запорізьку, Одеську, Вінницьку та Дніпропетровську області, спостерігалися скупчення сарани. Особливо багато цих комах було помічено у Запорізькій області. Біолог та доцент Віктор Бригадиренко з Дніпровського національного університету ім. О. Гончара висловив припущення щодо можливих причин цього явища.
За інформацією Бригадиренка, природні вороги сарани не здатні належним чином регулювати чисельність цих комах через кліматичні зміни. Вчений попереджає, що напади сарани можуть мати катастрофічні наслідки, оскільки вони завдають шкоди зерновим культурам. Після руйнування посівів злаків сарана може перейти до атаки на інші сільськогосподарські рослини.
Сарана активно розмножується в умовах вологих ґрунтів з розвиненою трав’яною рослинністю, що часто можна спостерігати на річкових берегах. Кліматичні зміни призводять до зменшення кількості її природних ворогів, що, в свою чергу, сприяє зростанню чисельності цього шкідника.
ВЧЕНІ СТВОРИЛИ БІОПЛАСТИК, ЩО РОЗКЛАДАЄТЬСЯ НА 80%
Японська команда вчених виявила, що новий вид поліестеру, відомий як полі (D-лактат-ко-3-гідроксибутират) або LAHB, здатен розкладатися на дні океану, на відміну від традиційних біопластиків, які залишаються недоторканими в таких умовах.
У ході тестування на глибині 855 метрів плівки LAHB зазнали втрат більше ніж 80 відсотків своєї маси всього за 13 місяців.
Оскільки океанічні течії накопичують плаваючі відходи, формуючи великі "сміттєві острови", дослідники активно шукають полімери, здатні ефективно "зникати" в морській екосистемі. Успішні результати LAHB у холодних водах з низьким вмістом поживних речовин свідчать про можливість розв'язання цієї проблеми.
HUBBLE ЗАФІКСУВАВ ГАЛАКТИКУ В СУЗІР'Ї ГІДРИ, ВДВІЧІ ШИРШУ ЗА НАШ ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ
Космічний телескоп NASA/ESA Hubble сфотографував спіральну галактику NGC 3285B, розташовану за 137 млн світлових років від Землі у сузір'ї Гідри.
Гідра - найбільше за площею з-поміж 88 сузір'їв, які покривають усе небо. Вона також є "найдовшим" сузір'ям, відомим людству, яке простягається на 100 градусів небесної сфери. Загалом сузір'я Гідри таке велике, що знадобилося б майже 200 розміщених поруч повних Місяців, щоб покрити його від краю до краю.
Згідно з інформацією обсерваторії, галактика NGC 3285B є частиною Гідри I, яка є одним з найбільших скупчень галактик у Всесвіті. Діаметр кожної з цих галактик складає приблизно 150 тисяч світлових років, що робить їх приблизно на 50% більшими за нашу власну галактику — Чумацький Шлях.
#Людство #Модель #Комаха #Херсонська область #Кров #Запоріжжя #Деменція #Експеримент #Одеська область #Зв'язок #Фунт стерлінгів #Галактика #Старіння #НАСА #Сонячна система #Кембридж #Терапевт. #Планета #Швидкість #Європейське космічне агентство #Лазер #Єрусалим #Космічний телескоп Хаббл #Гідра (сузір'я) #Сарана. #Університет Англії Раскіна #Poaceae