Дистанційне навчання в умовах війни: які зміни можуть відбутися з 1 вересня?

Навчальний рік в українських школах стартував 2 вересня 2024 року. Через складну безпекову ситуацію не всі навчальні заклади змогли організувати очні заняття, тож у певних регіонах освітній процес реалізовувався в онлайн-форматі. Міністерство освіти і науки (МОН) внесло зміни до своїх наказів, які регулюють специфіку дистанційного навчання під час воєнного стану, повідомляє пресслужба міністерства.

У МОН пояснили, що йдеться про накази №1112 (від 7 серпня 2024 року) і №1115 (від 8 вересня 2020 року).

Ці нововведення є складовою частиною ініціативи "Школа офлайн". Її основна мета полягає в наданні якісної освіти кожній дитині, незалежно від місця її перебування — чи то на території, контрольованій українським урядом, тимчасово окупованій, або ж за межами країни, — підкреслили в установі.

Крім того, у Міністерстві освіти і науки зазначили, що цей наказ почне діяти після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції.

У відомстві пояснили, що мінімальна кількість учнів у дистанційному класі -- 20 дітей. Утім, засновники шкіл можуть зменшити цю кількість:

Вимоги до наповненості дистанційних класів не розповсюджуються на заклади спеціалізованої та спеціальної освіти.

У Міністерстві освіти і науки зазначили, що навчальний заклад будь-якого типу має можливість функціонувати в дистанційному форматі, якщо в ньому є не більше ніж дві паралелі.

Наприклад, у школі функціонують дистанційні класи з 1 по 6 та з 8 по 11 — 7 класу може не виявитися.

У відомстві наголосили, що у межах одного дистанційного класу учні мають навчатися лише за однією освітньою програмою. Це допоможе вчителю ефективніше працювати з дітьми різних категорій -- тими, які перебувають в Україні на контрольованій урядом території, на ТОТ або за кордоном:

У МОН додали, що якщо дитина перебуває на території, де тривають або можливі бойові дії, -- вона може продовжувати навчання дистанційно у своїй школі, звідки виїхала. Їй не потрібно переводитися до іншого закладу для дистанційного навчання.

Якщо є шанс проходити очні заняття в умовах, коли в школі є укриття, це залишається основним пріоритетом для учнів.

У Міністерстві освіти і науки України зазначили, що для забезпечення безперешкодного впровадження нововведень створюється кадровий резерв. Це дозволить вчителям, які можуть залишитися без роботи, проходити навчальні курси та отримувати середню заробітну плату під час цього процесу.

"Це стосується вчителів із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей. Зміни до постанови про кадровий резерв Кабінет Міністрів України затвердить найближчим часом", - йдеться у повідомленні.

В організації наголосили, що всі внесені корективи щодо специфіки дистанційного навчання набудуть чинності з 1 вересня 2025 року.

Нагадуємо, коли стартують літні відпустки для учнів в Україні.

#Уряд України #Бойові дії #Школа #Міністерство освіти і науки України #Воєнний стан #Херсонська область #Луганська область #Донецька область #Миколаївська область #Футбольний клуб "Тоттенхем Хотспур #Чернігівська область

Читайте також

Найпопулярніше
Актуальне
Теги