
За словами Владислави, освіта - це важлива цінність, оскільки в умовах війни часто це ледь не єдине, що можна взяти з собою, куди б ви не прямували.
Проте, щоб ця цінність дійсно була виправданою, освіта має бути високої якості та дієвою.
"Протягом пандемії та повномасштабної агресії приватні навчальні заклади довели свою здатність бути надійними освітніми партнерами, оскільки зазвичай їм потрібно менше ніж доба для адаптації до нових умов," - зазначає Бандурко.
Окрім цього, приватні навчальні заклади демонструють більшу адаптивність у своїй структурі.
"Якщо, наприклад, освітні програми оновлювалися 10 років тому, то приватні школи можуть щось додавати щороку і вони це роблять, змінюючи свої програми", - ділиться освітянка.
Разом з тим, як зазначила експерт, державна освітня система також виявилася надійною, а вчителі показали себе як справжні професіонали.
Владислава Бандурко каже, що приватна освіта буде й надалі розповсюджена.
"Існує прогноз для України, що приватна освіта займатиме приблизно 20% від загального обсягу ринку освітніх послуг. Наразі цей показник становить близько 12% для Києва і 5-6% по всій країні. Отже, очікується, що цей сегмент зросте до 20%," - зазначає вона.
Питання вартості та доступності залишатиметься важливим, проте в найближчі роки ми все ж спостерігатимемо зростання приватної освіти.
За словами Владислави Бандурко, популярність набирають не тільки приватні навчальні заклади, а й вищі навчальні установи.
За її словами, топ три університети, куди сьогодні прагнуть виступати українські випускники, це:
"У переліку присутні два приватні університети, що також свідчить про зацікавленість українських випускників у отриманні якісної професійної освіти," - зазначає Владислава.
#Університет #Система освіти