''Чому це не знаходить застосування?'' Перший проректор КШЕ вказав на проблеми у викладанні хімії та фізики в Україні.

Перший проректор Київської школи економіки Єгор Стадний зазначив, що в разі наявності труднощів з обладнанням у класах хімії та фізики, школи можуть використовувати університетські аудиторії, де є необхідні ресурси. Проте, ця можливість залишилася непоміченою.

Стадний зазначає, що для надолуження освітніх втрат у школярів, можна створювати освітні хаби на базі університетів, коледжів тощо, де заняття проводитимуть викладачі цих закладів освіти. Таку думку освітянин висловив в інтервʼю Новій українській школі.

"Я знаю не один випадок коли в школі або в школах проблеми з цими класами і обладнанням. В цьому ж самому місті є обладнання, яке можна використовувати для навчання шкільної програми з хімії в університетах. В університетах нема студентів, тому що вони всі на дистанційці. Всі кажуть: "Нема для середньої освіти обладнання". Ось воно, за пару кілометрів в цьому місті стоїть і ніхто його не використовує", - ділиться Стадний.

Він зазначив, що найближчим часом навчальні заклади опиняться перед викликом дефіциту вчителів. На сьогоднішній день кількість кваліфікованих педагогів, які здатні якісно викладати хімію, є обмеженою, і більшість з них - це вчителі, які самостійно шукають матеріали для підготовки до занять.

Проректор КШЕ підкреслює, що навчання хімії в режимі дистанційного навчання є недоцільним. Він зазначає, що учні не здатні повноцінно засвоїти матеріал, зокрема реакції хімічних сполук, коли спостерігають за ними лише через екран.

На досягнення школярів у фізиці та хімії значною мірою впливають їхні математичні навички. Якщо ці знання недостатні, то результати в природничих науках можуть бути не найкращими. Це підтверджується малим числом учасників на національному мультипредметному тесті, які вирішують обрати ці дисципліни.

"Мені так здається, що з фізикою теж недалеко ситуація дійшла. Тому що, дуже багато все зав'язано на експериментальну базу. Знову ж таки, на класи - обладнані або не обладнані. І не можу тут не сказати, дуже добре простежується проблема, як полісімейкери на різних рівнях дивляться на взагалі освіту", - додав Стадний.

Раніше OBOZ.UA інформував про те, який предмет виявився найменш затребуваним на НМТ.

#Університет #Студент #Учитель #Коледж #Математика #Знання #Природничі науки #Фізика #Хімія #Проректор #Середня освіта #Нобелівська премія з хімії #Київська школа економіки

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Меморіальні події на честь Дня пам'яті жертв геноциду кримських татар.
Планується запровадження обов'язкової військової підготовки через нестачу військовослужбовців на фронті.
Оригінальний підхід до оцінювання фізичного здоров'я дітей дошкільного віку.
Теги