Якщо ви будете усміхатися "котячим" способом у відповідь, це зробить вас більш привабливими для вашого кота.
Дослідники з Великої Британії з'ясували, що кішки, подібно до людей, можуть "посміхатися", але роблять це через свої очі. Як повідомляє StudyFinds, звуження зіниць у кішок є їхнім унікальним способом вираження радості. Психологи з університетів Портсмута та Сассекса виявили, що коли людина повільно закриває очі, це сприймається кішками як знак усмішки. Цей жест робить людей більш привабливими для чотириногих друзів, і кішки часто відповідають взаємною прихильністю на проявлену доброту.
У дослідженні використовувалися два тести, щоб вивчити, як кішки реагують як на своїх господарів, так і на незнайомців, використовуючи звуження очей для спілкування. У першому експерименті власники домашніх тварин використовували повільне моргання зі своїм улюбленцем у своєму власному будинку. Результати показують, що кішки з більшою ймовірністю повільно моргнуть у відповідь на свого господаря після отримання від нього цього сигналу. Кішки також відповідають повільним морганням частіше, ніж коли їхній господар взагалі не проявляє жодного виразу обличчя.
У другому експерименті членам команди психологів було доручено спілкуватися з кішками. Ці абсолютно незнайомі люди також повільно моргали кішкам або робили нейтральний вигляд без зорового контакту. На додаток до тесту дослідники потім простягнули кожній кішці відкриту руку, щоб подивитися, чи зробить "котяча посмішка" їх більш привітними до незнайомця. Кішки не тільки з більшою ймовірністю повільно моргали, коли дослідник повільно моргав їм, вони також з більшою ймовірністю підходили до протягнутої руки.
Тести вказують на те, що цей метод ефективний для всіх порід котів. У дослідженні взяли участь 45 представників цього виду: 22 самці та 23 самки. Деякі з них проживають у домівках, де є інші коти, тоді як інші є єдиними улюбленцями своїх власників. Вік учасників коливався від 17 років до кількох місяців.
Дослідження вказує на те, що повільне моргання не лише сприяє покращенню взаєморозуміння між кішками та їхніми власниками, але й може допомогти зміцнити довіру у кішок, які ще не знайшли свій дім.
Раніше ветеринар розповіли, чому коти муркочуть - це не завжди є ознакою щастя.
#Університет #Сполучене Королівство #Психолог. #Кіт. #Око. #Зв'язок #Портсмут #Одомашнена тварина #Ветеринарний лікар #Сигнал #Жінка #Чоловік