Чи варто давати учням початкових класів домашні завдання на період канікул: досвід європейських країн та США.

Українські учні нарешті вирушили на довгоочікувані зимові канікули, які триватимуть два тижні. Багато учнів початкових класів отримали домашні завдання на цей час, оскільки вчителі стурбовані, що під час відпочинку діти можуть забути матеріал, який вони засвоїли протягом першого семестру.

Тим часом за кордоном не всі школярі мають виконувати якісь вправи під час канікул. Освіторія поділилась досвідом країн Європи та США, зʼясувавши який обсяг завдань в учнів молодшої школи.

Швейцарія

Учні в цій країні матимуть двотижневий відпочинок, проте їм ніколи не задають домашні завдання на період канікул, незалежно від їхньої тривалості. Під час навчального процесу дітям надаються завдання двічі на тиждень, які вони можуть виконувати самостійно, витрачаючи від 5 до 15 хвилин. Усі вправи учні мають у своїх робочих зошитах, що дозволяє їм самостійно обирати, коли і що виконувати.

Германія

У початковій школі домашні завдання для учнів формуються індивідуально, враховуючи їхні здібності та інтереси. Наприклад, якщо дитина проявляє захоплення математикою, їй дозволяється виконувати вправи з робочого зошита в будь-якій кількості. Основна увага в німецьких школах приділяється задоволенню від навчання та якісному відпочинку.

Франція

У цій країні діти мають різдвяні канікули, а потім зимові. Тут школярі мають короткі періоди відпочинку, проте часті. На цей період всі учні отримують домашні завдання: молодшим потрібно щодня читати, а старшим обрати вірші, які вони вивчать у перший тиждень та кілька математичних прикладів. Крім цього, діти можуть мати завдання домашніх поробок. У школах вони отримують заготовки, наприклад, для випікання різдвяного печива - слоїк з борошном, цукром, вівсянкою, шоколадом та рецептом. А вдома вже з батьками потрібно додати інгредієнти, яких не вистачає.

Португалія

У португальських навчальних закладах відсутні домашні завдання не лише під час канікул, але й протягом навчального року. Учні виконують важливі вправи безпосередньо в школі. У цей час батьки мають вирішити, куди направити своїх дітей. Деякі залишаються з бабусями та дідусями, інші ж відвідують групи подовженого дня (ATL). Ці групи функціонують під час канікул з 8:00 до 19:00. Кожна половина дня заповнена різноманітними пізнавальними заходами. Вартість участі в програмі варіюється в залежності від доходів батьків: найнижча сума становить 30 євро (близько 1300 гривень), тоді як максимальна досягає 80 євро (близько 3500 гривень).

Ейре

У цій молодшій школі учні не отримують домашніх завдань. Однак батьки мають можливість придбати для своїх дітей книжки з розмальовками та логічними завданнями.

Ізраїль – це країна, що розташована на Близькому Сході, відома своєю багатою історією та культурною спадщиною.

У цій країні немає канікул з привʼязкою до пори року, адже діти мають відпочинок на Хануку, дати якої можуть відрізнятися. Завдання дітям дають символічні, наприклад прочитати текст чи зробити кілька математичних прикладів. Ізраїль – це країна, що розташована на Близькому Сході, відома своєю багатою історією та культурною спадщиною.ські вчителі дотримуються умови, що дітей не потрібно навантажувати ані завданнями, ані стресом.

Об'єднані Штати Америки

У Сполучених Штатах Америки учні не отримують домашніх завдань, натомість їм надається список розваг, які вони можуть провести з родиною під час різдвяних канікул. Цей перелік вручається дітям в останній день навчання, а батьки мають можливість доповнити його традиційними сімейними заходами, такими як відвідування музеїв, на які зазвичай не вистачає часу. Якщо під час свят учні вирушають у подорож, то після повернення до школи їм потрібно підготувати презентацію зі своїми враженнями та поділитися ними з усім класом.

Раніше OBOZ.UA повідомляв про дослідження, що виявило, як домашні завдання впливають на результати навчання учнів.

#Ірландія #Франція #Європа #Музей #Школа #Німеччина #Математика #Цукор #Швейцарія #Українська гривня #Євро #Різдво #Ізраїль #Печиво. #Медичний рецепт #Шоколад #Португалія #Ханука #Інгредієнт #Борошно #Випічка

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги