Чи є необхідність у закладах післядипломної освіти для педагогів? У суспільстві виникла нова жвава дискусія на цю тему.

У одній з соціальних платформ розгорнулася дискусія стосовно ролі інститутів післядипломної освіти для вчителів. Зокрема, на прикладі Харківської академії неперервної освіти (ХАНО) думки українців про необхідність підвищення кваліфікації педагогів у таких навчальних закладах виявилися розділеними.

Українська освітянка Галина Куць у дописі у Facebook розповіла, що академію вдалося зберегти. Проте у коментарях зазначали, що такі заклади неефективні, а вчителям краще проходити курси. До того ж, саме у Харкові працює три університети, які готують вчителів, тож зможуть і підвищувати їхню кваліфікацію.

"Що стосується конкретно цього випадку то його закриття скоріше було б на користь освіті. У Харкові ТРИ нормальних заклади з чудовими показниками які готують вчителів тому легко зможуть підвищувати їх кваліфікацію: ХНУ, ХНПУ, ХГПА".

Окрім цього, українці відзначали, що в таких навчальних закладах не отримують якісну освіту, а лише витрачають гроші, отримуючи диплом.

"Ти або гарно вчився в університеті, або не вчився. В таких шарашкіних конторах беруть гроші і видають папірець, ні про яке навчання мови немає".

"В ХНУ є факультет післядипломної освіти, який вже давно показав свою спроможність підвищувати кваліфікацію вчителів. Я знайома з системою підвищення кваліфікації в ХАНО, і мене завжди дивувало, що заклад нижчого ступеня акредитації, ніж ХНУ та ХНПУ підвищує кваліфікацію їхніх випускників. В медицині такого немає".

Подібні установи функціонували за часів Радянського Союзу і нині присутні у кожному обласному центрі. Колись публікувалися дані про фінансові витрати та кількість працівників. Наш невеликий університет, напевно, мав порівнянний штат і бюджет. Щодо твердження, що вони не займаються освітою, то справді, серед викладачів можуть бути такі, які ніколи не працювали в школі і не проводили жодного уроку.

Проте знайшлися й ті, хто підтримав необхідність існування таких закладів, адже вчителі, у більшості, при необхідності пройти підвищення кваліфікації надають перевагу саме таким інститутам.

Раніше OBOZ.UA повідомляв про проблеми, пов'язані з ініціативою скасування платних конкурсів для педагогів.

#Університет #Учитель #Радянський Союз #Харківський національний університет #Харків #Українці #Соціальна мережа #Facebook #Медицина #Вища освіта в Україні

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги