
Чеська компанія RSE, виробник мобільних когенераційних рішень на базі двигунів MWM (Caterpillar Energy Solutions) підписала меморандум про стратегічне партнерство з КПІ ім.Ігоря Сікорського та оголосила про старт робіт із облаштування Energy Resilience Lab, повідомили у пресслужбі RSE агентству "Інтерфакс-Україна".
Уточнюється, що новий простір стане частиною Науково-навчального центру декарбонізації енергетики та Енерго-Інноваційного Хабу КПІ і буде відкрито вже цієї осені.
"Сьогодні університети повинні не лише забезпечувати високий рівень теоретичної підготовки, але й слугувати платформами для впровадження практичних рішень, які здатні змінювати країну. Завдяки співпраці з RSE у нашому Energy Resilience Lab ми не просто відкриваємо нову навчальну аудиторію, а створюємо простір, де студенти отримують можливість працювати з інноваційними технологіями, які вже зараз рятують життя і сприяють відновленню енергетичної стійкості України", — зазначив ректор навчального закладу Анатолій Мельниченко.
Згідно з інформацією, наданою Андрієм Гріненком, засновником RSE, Energy Resilience Lab стане першим в Україні освітнім центром, де можна буде отримати знання з експлуатації мобільних когенераційних установок. Тут також навчать основам децентралізованої та резервної енергетики, а також нададуть можливість працювати з демонстраційними стендами, заснованими на технологіях MWM/Caterpillar та інших.
"RSE -- це модульні мобільні ТЕЦ. Ми створюємо автономну енергетику для громад, лікарень і критичної інфраструктури -- там, де її потребують найбільше. Ми в RSE разом з КПІ сподіваємося навчити покоління енергетичних інженерів майбутнього. Це не просто освітній проєкт -- це внесок у відбудову та енергетичну незалежність України", -- зазначає Гріненко.
Розпочалися будівельні та ремонтні роботи. Наразі формується колектив викладачів і менторів, розробляються навчальні програми та готуються демонстраційні зразки обладнання.
RSE - це інженерна компанія з Чехії, заснована українськими експертами у період війни. Вона спеціалізується на виробництві мобільних когенераційних модулів, що базуються на технологіях MWM та Caterpillar Energy Solutions. Більше ніж 200 модулів RSE вже функціонують в Україні та Європі, сприяючи енергетичній стабільності для громад, лікарень та об'єктів критичної інфраструктури.
#Університет #Європа #Чеська Республіка #Інженер #Двигун #Ректор (академії) #Лікарня #Інфраструктура #Енергетична галузь #Ігор Сікорський #Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського #Інтерфакс-Україна #Проголошення незалежності України 1991 #Caterpillar Inc.