Батьки, які не мають хоббі чы освіти, або, яким не вдалося досягти великих успіхів у спорті чи іншій діальності, не мають перекладати на дитину свої бажання. Це може бути токсично і точно не піде на користь.
Цю думку висловив Дмитро Карпачов, спеціаліст у сфері дитячої психології та розвитку особистості, під час ефіру телепроєкту "Супермама". Одна з учасниць програми поділилася, що не має вищої освіти, оскільки її не приваблюють спеціальності, що пропонуються в університетах.
Проте в даний момент вона активно проводить час зі своєю дитиною, присвячуючи розвитку малюка по дві години щодня.
"Дивно, що Валерію не цікавить освіта, але вона прагне розвитку своєї доньки та бажає бачити у ній вундеркінда. Коли батьки намагаються дати дитині те, чого самі не мали, це може бути проявом гіперкомпенсації їхніх невдач. Такий підхід може бути токсичним для дитини", - сказав Карпачов.
Він підкреслив важливість для батьків розуміти та оцінювати свої прагнення, аби не зашкодити своїй дитині.
Раніше фахівець ділився порадами для батьків щодо того, як допомогти своїй дитині, яка зазнає цькування в школі через свій вигляд, адекватно реагувати на образи. Він підкреслив, що ключовим моментом є виховання у дитини впевненості та стійкості у житті.
Таким чином, можна запобігти виникненню комплексів у дитини.
Як зазначав OBOZ.UA, Дмитро Карпачов поділився порадами для батьків, які стикаються з конфліктами між дітьми в одній сім'ї. Він пояснив, що такі сутички виникають через бажання дітей з'ясувати, хто з них є сильнішим чи кращим.
#Університет #Хобі #Психологія #Дитина-вундеркінд #Токсин