Школа на Харківщині, яка була повністю знищена російськими військами, здобула визнання як одна з найуспішніших в Україні за результатами НМТ. Цей навчальний заклад зайняв третє місце в регіоні та потрапив до топ-200 за показниками з української мови та літератури.
Школа розташована у прифронтовій громаді, яка постраждала ще у перші дні повномасштабного вторгнення Росії. Про це в ефірі подкасту "Дофамін для освіти" від медіа "НУШ" та ГО "Смарт освіта" розповів аналітик громадської організації "Центр спільних дій" Данило Ящук.
Зруйновану школу відновити було неможливо, її зруйнували разом з усім обладнанням і технікою - комп'ютерами, проєкторами, навчальними матеріалами.
"Проте навчальному закладу вдалося організувати онлайн-освіту настільки високої якості, що за результатами НМТ вони зайняли третє місце в області та потрапили до топ-200 шкіл України за успішністю з української мови та літератури", - поділився Ящук.
На його думку, громаді вдалося зберегти високий рівень освіти та оптимізувати комунікаційні та навчальні процеси в цій школі, завдяки чому вона стала однією з найкращих.
Аналітик зазначив, що є й інші випадки, коли місцеві управлінці намагаються давати школам можливість для розвитку. Наприклад, в одній із деокупованих громад школярів зруйнованої школи перевели до іншого закладу, щоб вони мали змогу вчитися офлайн. Хоча раніше у шкіл на рівні міста часто була конкуренція, боротьба за престижність і перше місце.
Начальниця відділу освіти звернулася до директорів, і, за словами Ящука, вона по-людськи закликала їх прийняти цих учнів у свої навчальні заклади та надати їм можливість продовжити навчання в очному форматі.
"Несподівано, всі директори шкіл міста, до яких надійшов цей запит, дали свою згоду. Незважаючи на те, що навчальний заклад перебуває у напівзруйнованому стані і чекає на ремонт та відновлення, вдалося організувати офлайн-навчання для дітей. Тепер їх підвозять автобусами до найближчих освітніх установ, де вони можуть навчатися разом зі своїми однолітками, незважаючи на те, що їхня школа зазнала пошкоджень," - зазначив він.
Як повідомляло OBOZ.UA, в Херсонській області відкрився перший "мобільний дитсадок". Цей автобус, у якому проходять заняття для маленьких дітей, оснащений усім необхідним для навчального процесу, а також спортивним обладнанням для активного відпочинку.
#Росія #Українська мова #Школа #Херсонська область #Організація громади #Дитячий садок #Комунікація #Комп'ютер. #Харківщина #Данило Галицький #Дофамін #Автобус. #Конкуренція (економіка)