Перш ніж світ почав обговорювати принцесу Діану та принцесу Кетрін, Європа була зачарована красою австрійської імператриці Єлизавети Баварської, відомої як Сіссі. Ця дивовижна жінка з'явилася на світ напередодні Різдва 1837 року і стала символом краси та популярності серед жінок 19 століття в Європі.
Проте ця жінка була абсолютно захоплена своєю зовнішністю, зокрема волоссям. Вона дотримувалася строгого розкладу і з великою увагою піклувалася про своє пишне та дуже довге волосся. Як зазначає історикиня Емі Боїнгтон, волосся імператриці було настільки довгим, густим і розкішним, що могло фактично обгорнути її, нагадуючи плащ.
Сісі здобула велику популярність завдяки своїм вражаючим і складним зачіскам, які стали символом її індивідуальності. Однак, щоб підтримувати волосся в ідеальному стані, їй потрібно було витрачати чимало зусиль і часу. Кажуть, що щоденно вона приділяла догляду не менше трьох годин. Кожного ранку, після прийняття ванни та масажу, вона сідала для створення своєї зачіски. Її особистою перукаркою була Франциска (Фанні) Фейфелік, яка раніше працювала у Віденському Бургтеатрі. Як тільки Фейфелік почала працювати з Сісі, вона завжди супроводжувала її, куди б не відправлялася. Їй було заборонено носити прикраси на руках, і вона повинна була вдягати білі рукавички, коли торкалася волосся Сісі.
Оскільки сеанси перукарського мистецтва тривали досить довго, Сіссі вирішила ефективно використати цей час для вивчення нової мови, зокрема грецької. Природно, під час укладання волосся деякі пасма випадали або обривалися, тому щоразу, коли зачіска була завершена, Фанні мала підходити до імператриці і подавати їй випавші волосся на срібному підносі. Сіссі завжди дуже засмучувала втрата волосся, тому іноді перукарка приховувала його, щоб уникнути зайвих переживань.
Проте Сісі була настільки стурбована своїм волоссям, що дозволяла доторкатися до нього лише Фанні, своєму особистому перукарю. Вона навіть відмовлялася від участі в будь-яких королівських заходах без неї. Цікаво, що Фанні отримувала дуже високу зарплату, порівнянну з доходами університетського професора того часу. Але, звісно, укладання волосся для публічних виходів було лише частиною обслуговування Сісі; Фанні також відповідала за миття і догляд за волоссям. В результаті, Єлизавета розробила унікальний ритуал, за яким раз на кілька тижнів її локони мили спеціальною сумішшю з яєць та бренді. Ця процедура займала цілий день: після миття вона одягала шовковий халат, розпускала волосся і чекала, поки воно висохне, часом прогулюючись кімнатою.
Проте існував і інший аспект її довгого волосся — воно було надзвичайно важким, а шпильки часто впивалися у шкіру голови, що спричиняло у Сісі сильні головні болі. У молодості імператриця також часто позувала для портретів з розпущеним волоссям. Одним із найулюбленіших портретів її чоловіка, Франца Йосипа, був малюнок, виконаний художником Францом Ксавером Вінтергальтером, який прикрашав його кабінет (хоча відомо, що стосунки між імператором та імператрицею були далеко не ідеальними). Цей портрет вважався досить інтимним для свого часу.
Окрім турботи про своє волосся, Сісі вдавалась до різноманітних процедур: використовувала креми, виготовлені за індивідуальним замовленням, спала на металевому ліжку без подушки, робила нічні маски для обличчя. Часто вона накладала на живіт тканини, змочені в фіалковому чи яблучному оцті, щоб підтримувати стрункість своєї талії. Для підтримки пружності шкіри вона намагалася щодня приймати холодний душ (хоча це в подальшому погіршило її артрит), а ввечері насолоджувалась ванною з оливковою олією.
#Університет #Європа #Волосся #Портрет #Шкіра #Різдво #Австрія #Яйце #Оливкова олія #Маска #Каблучка (ювелірні вироби) #Імператриця Єлизавета Австрійська #Відень #Ткане полотно #Масаж #Імператор! #Грецька мова #Бургтеатр #Плащ. #Синонім #Діана, принцеса Уельська #Франциск Ассизький #Шпилька #Франц Йосиф I Австрійський #Бренді. #Голова болить. #Артрит.