У Чабанах досі триває будівництво нової школи, яке було заплановане ще п’ять років тому. Місцеві мешканці, замість бажаного навчального закладу, стикаються з численними проблемами — від зміни підрядників до корупційних скандалів і нездійснених обіцянок з боку влади.
Будівництво нової школи розпочалося в 2017 році, коли були виділені фінансові ресурси на проект, вартість якого склала 155,6 мільйона гривень. Цю інформацію повідомляє видання "Телеграф".
Але вже тоді почалися перші проблеми: підрядники змінювалися, а термін постійно зрушувався. У 2022 році, коли проект включили до програми "Велике будівництво", здавалося, що проект може зрушуватися з мертвої точки. Однак пандемія та повномасштабне вторгнення росії призупинили подальші роботи.
Станом на осінь 2023 року на будівництво вже було витрачено близько 50 мільйонів гривень. При цьому більшість цих коштів пішла на роботи, які, на думку експертів, не були виконані належним чином.
У 2022 році, на подив багатьох, стартувала нова етап будівельних робіт – оголосили третій тендер на завершення проекту. Проте незабаром виявилися фінансові розбіжності. Аудит, проведений держслужбами, виявив, що вартість будівельних послуг була завищена на майже 13 мільйонів гривень. Як наслідок, місцевий бюджет зазнав значних втрат, а представники Чабанівської селищної ради та підрядники компанії "Форум" потрапили під підозру у корупційних діях.
Навесні 2023 року прокуратура ініціювала розслідування, проте офіційних звинувачень досі не висунуто. Колишній голова селища, Олександр Киризлієв, втік до Росії ще на початку війни, а його наступниця, виконуюча обов'язки голови Олена Соболєва, ухиляється від спілкування з громадськістю щодо питань будівництва. Місцеві жителі, які витримали ці тяжкі роки, також не можуть зрозуміти, коли ж їм нарешті буде надана нова школа.
Паралельно з розслідуванням, що стосується будівництва школи, правоохоронні органи також аналізують інші фінансові схеми, пов'язані з місцевими закупівлями. Звинувачення охоплюють капітальний ремонт доріг, встановлення світлофорів та розробку системи оповіщення. У процесі слідства були виявлені нові свідчення корупційних дій, зокрема, через маніпуляції з тендерними процедурами.
Але, крім скандалів, чабанці стикаються з реальною проблемою: діти з Чабан та сусідніх сіл змушені навчатися у переповнених класах. Школа у найближчому селі Новосілки розрахована на 700 дітей, але фактично у ній навчаються понад 1300 учнів. Годинник на уроки розтягується на дві зміни, а кількість учнів постійно зростає.
Місцеві жителі, які зневірилися від довгих обіцянок і порожніх виправдань, продовжують вимагати у влади хоч якихось дій. буде безпечною та довговічною.
На сьогоднішній день обстановка залишається невизначеною. Мешканці Чабан з великим нетерпінням очікують, коли всі ці обіцянки, перевірки та розслідування принесуть реальні плоди – завершену школу, яка нарешті забезпечить дітям умови для навчання, а не в переповнених класах.
Нагадуємо, що в селі Гора біля Києва планують збудувати школу, що нагадує про фантастичні фільми: її вартість складе 1 мільярд гривень.
Не так давно ми повідомляли про можливість позбавлення батьківських прав у батьків учнів: держава планує вжити суворих заходів.
Крім того, Знай.ua повідомляв, коли і скільки давати дітям на кишенькові витрати: українка розповіла про цікавий підхід німців
#Київ #Школа #Українці #Поліція. #Бюджет #Держава (політичний устрій) #Телеграф #Німці #Українська гривня #Кінофільм #Будівництво #Прокуратура #Аудит #Корупція #Запрошення до участі в тендері #Пандемія #Спекулятивна вигадка #Годинник