Біженці з України стали двигуном економічного зростання Польщі - заява ООН.

Згідно зі звітом, українські біженці зробили більший внесок в економіку Польщі, ніж вивезли грошей звідти.

Українці, які змушені були переїхати до Польщі внаслідок війни, внесли вагомий вклад в економіку країни і не призвели до збільшення безробіття або зниження зарплат для польських громадян.

Згідно з інформацією, наданою агентством Reuters, це зазначено у звіті, підготовленому Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у співпраці з компанією Deloitte.

"Цей звіт спростовує ряд поширених міфів. Не відповідає дійсності твердження, що біженці негативно впливають на польську економіку", - зазначив речник УВКБ ООН Рафал Костшинський під час презентації документа.

Згідно зі звітом, українські біженці зробили більший внесок в економіку Польщі, ніж вивезли грошей звідти.

"На початку 2024 року Польща зафіксувала вражаюче зростання ВВП на 2,7% завдяки дозволу українським біженцям на трудову діяльність та відкриття власних малих підприємств", - зазначив Кевін Аллен, представник УВКБ ООН у Польщі.

У звіті зазначається, що українські біженці допомогли польській економіці стати більш спеціалізованою та продуктивною, при цьому зайнятість поляків не знизилася. Навпаки, деякі дані свідчать про те, що присутність біженців призвела до зростання заробітної плати на місцевому рівні.

Згідно з даними звіту, чимало українських біженців займаються діяльністю, яка не відповідає їхньому освітньому рівню, і лише третина випускників вищих навчальних закладів працюють на позиціях, що вимагають наявності наукового ступеня.

Чимало людей також відчувають труднощі через те, що не знають польської мови.

У документі зазначається, що ліквідація бар'єрів для інтеграції українців у трудовому секторі може забезпечити макроекономічний ефект у розмірі 1,6 мільярда доларів США на рік.

#Університет #Польща #Польська мова #Біженець #Організація Об'єднаних Націй #Українці #Сміливіше. #Валовий внутрішній продукт #Економіка #Польський народ #Ринок праці #Reuters #Безробіття #Deloitte #Малий бізнес #Управління Верховного комісара ООН у справах біженців #Макроекономіка

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
"Нехай усі НРК, які мають намір ознайомитися з озброєнням, направляють свої запити до нас". Один день у центрі підготовки пілотів наземних дронів.
Британські дослідники продемонстрували новітній гіперзвуковий літак Invictus, який має потенціал стати альтернативою космічним ракетам.
Вступ 2025: нові вимоги та особливості процесу зарахування до вищих навчальних закладів -- важливі аспекти.
Теги