Згідно з результатами опитування, більшість викладачів і студентів в Україні стикаються зі стресом та симптомами вигорання.

Згідно з результатами дослідження, яке організувала ініціатива "Ти як?" за підтримки Міністерства освіти і науки України у 29 вищих навчальних закладах, більшість педагогів виявляє середній або високий ступінь професійного вигорання.

Крім того, багато студентів висловлюють незадоволення через втомленість.

Опитування було здійснено в рамках проєкту "Спільнота університетів "Ти як?"", що є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров'я, започаткованої першою леді Оленою Зеленською. У дослідженні взяли участь 1409 викладачів (з яких 75% — жінки та 25% — чоловіки) і 2295 студентів (65,2% жінок та 33,6% чоловіків).

Дослідження виявило, що лише 42% викладачів переживають низький рівень професійного вигорання. 45% мають середній рівень, і таким людям необхідна психосоціальна підтримка для уникнення подальшого погіршення їхнього стану. 13% викладачів страждають від значного емоційного та фізичного виснаження, яке накопичувалося протягом тривалого часу. Особи з високим рівнем вигорання часто відчувають втому вже з ранку, втрачають ентузіазм і стають байдужими до своєї роботи.

Критична точка зламу настає після 6-10 років професійного стажу.

Вищі навчальні заклади повинні створювати умови для підтримки та відновлення психічного здоров'я. У разі, якщо викладач відчуває середній або високий рівень вигорання, необхідно вжити заходів. Важливо звертатися за допомогою до професіоналів у сфері психічного здоров'я, знаходити баланс між роботою та відпочинком, знижувати робоче навантаження, уникати нових зобов'язань і делегувати частину обов'язків. У критичних ситуаціях доцільно взяти короткочасну перерву.

Дослідження також показало, що студенти стикаються з різними рівнями стресу та тривожності. Зокрема, 11,9% опитаних переживають значний стрес, тоді як 67,1% відчувають його на середньому рівні. Лише 21% учасників анкети зазначили, що їхній рівень стресу є низьким.

Щодо рівня тривожності, 13% студентів демонструють високі показники, 63,3% мають середні значення, а 24,1% - низькі.

Психоемоційний аналіз студентів виявив, що близько 47,2% з них належать до "ресурсної" категорії, характеризуючись стабільним позитивним настроєм, низьким рівнем тривожності та достатніми внутрішніми ресурсами для подолання стресових ситуацій. У той же час 27% студентів потрапили до "групи ризику", а 25,8% виявилися "виснаженими", що свідчить про їхню потребу в психосоціальній підтримці та психологічному консультуванні.

#Університет #Студент #Емоції #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Мотивація #Тривожність

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Меморіальні події на честь Дня пам'яті жертв геноциду кримських татар.
Планується запровадження обов'язкової військової підготовки через нестачу військовослужбовців на фронті.
Оригінальний підхід до оцінювання фізичного здоров'я дітей дошкільного віку.
Теги