Замість Віктора Скиби, до кола кінцевих власників приєднався Андрій Мальчевський, який займає посаду директора департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення в групі 1+1 media. Він отримав статус кінцевого бенефіціара разом із Світланою Міщенко, керівником супутникової платформи Viasat, обидва володіють по 38% загального контролю.
Згідно з інформацією, представленою на веб-сайті компанії, акти приймання та передачі часток були оформлені 5 листопада. Серед змін у структурі власності було введено проміжну ланку у вигляді ТОВ Медіа Менеджмент Плюс.
На початку лютого цього року 100% акцій компанії Віжн 1+1 належали ТОВ Солюшнс. Серед безпосередніх власників були генеральний директор 1+1 media Ярослав Пахольчук, який володів 24%, співзасновник управлінської компанії Клевер Ессет Менеджмент Віктор Скиба з часткою 19%, а також Міщенко, який контролював 57%.
Після змін 32% у Солюшнс отримало Медіа Менеджмент Плюс, у якому у Міщенка з Мальчевським по 43,75%, а у Пахольчука -- 12,5%. Пряма ж участь цих кінцевих власників у Солюшнс скоротилася: у Міщенка з Мальчевським до 24% у кожного, а у Пахольчука -- до 20%.
Як вже повідомляло спеціалізоване видання Детектор Медіа, до 2024 року телеканал 1+1 реалізовував процес трансформації своїх каналів, переводячи їх на нові юридичні особи, які більше не пов'язані з Ігорем Коломойським, Ігорем Суркісом та Оксаною Марченко, дружиною Віктора Медведчука.
Уточнювалося, що ТОВ Солюшнс належать платформа кіно і телебачення Київстар ТБ (ТОВ Плюс ТБ), супутниковий оператор Viasat (ТОВ Віжн ТБ), телеканали Сomedy Cental (ТОВ Віжн медіа) і УНІАН (ТОВ Діджіван). Крім цього компанія займається дистрибуцією телеканалів і бізнесом у діджитал-сегменті.
Згідно з інформацією на сайті Київстар ТБ, 1+1 media є одним із найбільших медіахолдингів України, починаючи з 1995 року. До складу групи 1+1 media входять: 7 телеканалів -- 1+1, 2+2, ТЕТ, ПЛЮСПЛЮС, 1+1 International, УНІАН ТБ і Бігуді; група інтернет-сайтів -- ТСН, УНІАН, Главред; власний виробничий департамент; VOD-платформа 1+1 відео; 1+1 media school; провайдер супутникового телебачення VIASAT і ОТТ-платформа Київстар ТБ.
Згідно з попередніми даними, 2 вересня 2023 року Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення щодо запобіжного заходу для Ігоря Коломойського. Він був поміщений під варту на термін 60 днів у Дніпрі, з можливістю внесення застави, яка перевищує 509 мільйонів гривень.
Згодом заставу підвищили до 3,8 мільярда гривень. 24 жовтня суд ухвалив рішення про продовження тримання Коломойського під вартою.
Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора пред'явили Ігорю Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу України, що стосується легалізації активів, здобутих унаслідок шахрайства.
Служба безпеки України стверджує, що в період з 2013 по 2020 рік Ігор Коломойський зміг легалізувати більше ніж 500 мільйонів гривень, виводячи кошти за межі країни за допомогою мережі банків, що йому підпорядковуються. Він відмовився сплачувати заставу в кілька мільйонів, а його правозахисники готують апеляційні документи.
7 та 15 вересня Коломойському були висунуті ще дві підозри — у розкраданні коштів ПриватБанку на понад 9,2 мільярда гривень та у незаконному привласненні 5,8 мільярда гривень.
У жовтні 2023 року бенефіціарний власник групи компаній 1+1 media олігарх Ігор Коломойський, який перебуває під вартою, відмовився від своїх корпоративних прав у медіахолдингу. Тимчасово передали в управління трудовому колективу в особі чинного гендиректора компанії Ярослава Пахольчука.
#Київ #Дніпро #Служба безпеки України #Бізнес #Юридична особа #Українська гривня #Кінофільм #Телебачення #Телевізійна служба новин #Генеральний директор #Кримінальний кодекс України #ПриватБанк #Українське незалежне інформаційне агентство #Ігор Коломойський #Адвокат. #Київстар #Менеджмент #Віктор Медведчук #Група "1+1 медіа #Олігарх #Шевченківський район, Київ #Бігуді (телеканал) #Головний редактор #1+1 International #ТЕТ (телеканал) #Медійні конгломерати #Супутникове телебачення #Ярослав Мудрий