У Сербії в п'ятницю, 24 січня, студенти оголосили загальний страйк проти уряду президента Олександра Вучича. До них приєдналися викладачі університетів, учителі шкіл, юристи, представники багатьох компаній, кафе, ресторанів, кінотеатрів та ЗМІ. Наймасовіший протест організували у Белграді.
Про це пише видання dennikn. Протести в Сербії тривають з листопада 2024 року і, на думку аналітиків, навіть більш масштабні, ніж 24 роки тому, коли серби страйкували проти тодішнього авторитарного президента Слободана Мілошевича.
Люди вийшли на акції протесту на згадку про жертв обвалу частини покрівлі на будівлі залізничного вокзалу в місті Нові-Сад, яке сталося в листопаді. Тоді загинуло 14 людей.
Протестувальники заявляють, що до трагедії призвели корупція, кумівство та неякісні будівельні роботи. Вони вимагають якнайшвидшого судового переслідування винних та відставки Вучича.
До страйку студентів приєдналися вчителі, тому більшість шкіл Белграда були закриті. Театри заявили, що не показуватимуть вистави у вечірній час, також закрилися 45 книгарень.
"Викладачі та студенти потребують нашої допомоги для відстоювання справедливої системи цінностей у суспільстві", - зазначено у заяві видавництва Laguna.
У Белграді деякі кафе продовжували працювати, пропонуючи безкоштовні страви та напої, або ж зменшуючи ціни на меню.
"Ми не ходимо на роботу, не ходимо на заняття, не виконуємо своїх звичайних обов'язків. Ми беремо свободу у свої руки", - написали студенти у соціальних мережах у середу.
Нагадаємо, що в ніч з 31 грудня на 1 січня в столиці Сербії Белграді студенти, які протестують через падіння навісу на реконструйованому вокзалі міста Нові-Сад, перекрили рух у центрі міста. Демонстрації пройшли також у Нові-Саді, Ніші та Крагуєваці.
Протестуючі заблокували дорожній рух між будівлею парламенту Сербії та Студентською площею, яка знаходиться на відстані трохи більше одного кілометра.
Як раніше повідомляв OBOZ.UA, 1 листопада 2024 року на залізничному вокзалі в Новому Саді обвалилася частина зовнішнього даху, в результаті чого загинули 15 осіб. Цей вокзал відкрився тільки в липні після трирічної реконструкції, яку проводила китайська компанія. В Сербській залізниці зазначили, що обрушення сталося на частині даху, яка не підлягала ремонту в рамках реконструкційних робіт.
В Сербії тривають акції протесту, спрямовані проти політики президента Вучича та його Сербської прогресивної партії, яку звинувачують у відповідальності за трагедію. Протестувальники вважають, що ця ситуація виникла через неналежну якість будівельних робіт, викликану корупційними схемами та nepotism. Однак правляча коаліція категорично спростовує ці звинувачення.
#Університет #Студент #Суспільство #Президент (державна посада) #Юрист #Коаліція #Парламент #Новий Сад #Корупція #Кінотеатр #Китай (регіон) #Страйк #Белград #Крагуєвац #Сербія #Авторитаризм #Серби #Сербська прогресивна партія #Політична демонстрація