Бади та дієтичні добавки можуть бути пов'язані з ризиком розвитку раку - результати дослідження - Здоров'я 24.

До такого висновку дійшла група вчених на чолі з молекулярним онкологом Антоніо Джордано, керівником Фонду Sbarro Health Research Organization (SHRO) та викладачем університетів Темпл (США) і Сієни (Італія). Їхнє дослідження опубліковано у Expert Review of Anticancer Therapy, передає 24 Канал.

Дивіться також Чому дієти призводять до депресії та як цього можна уникнути

Дослідники вивчили існуючі наукові дані про вплив харчових добавок та різних дієт на стан пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Вони прийшли до висновку, що ефективність цих методів у лікуванні раку наразі залишається непідтвердженою.

Навпаки, самостійне вживання вітамінів може призвести до гіпервітамінозу і навіть стимулювати ріст ракових утворень. Також залишається під сумнівом безпечність популярних дієт, таких як кето, інтервальне голодування чи веганство.

- підкреслили у дослідженні.

Важливо! Такі практики самлікування та "профілактики" можуть загрожувати виснаженням і кахексією.

Отже, експерти рекомендують не слідувати модним тенденціям, а зосередитися на надійних основах здорового харчування. Наразі найбільш обґрунтованою в цьому аспекті вважається середземноморська дієта, що забезпечує організм усіма необхідними нутрієнтами та сприяє підтримці фізіологічної гармонії.

Професор Джордано підкреслив, що захоплення популярними дієтами без професійного супроводу може бути небезпечним. Він закликає не ігнорувати науково обґрунтовану медицину і перед внесенням будь-яких коректив у харчування обов'язково звертатися до лікаря.

Учені також наголосили, що для профілактики і підтримки якості життя важливі не дієти чи добавки, а комплексний підхід, який передбачає збалансоване харчування, помірну фізичну активність і регулярні чекапи.

#Університет #Лікар #Карцинома #Італія #Дієта (харчування) #Організм #Фізіологія #Профілактична медицина #Вітамін #Депресія (психологія) #Голодування #Веганство #Якість життя #Новоутворення #Сієна #Гіпервітаміноз #Sbarro #Харчова добавка #Доказова медицина

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Нові норми Міністерства освіти і науки можуть позбавити тисячі українських дітей можливості отримувати освіту: що слід очікувати з 1 вересня.
До 90 тисяч гривень на рік за освіту: які напрямки навчання є найвищими за вартістю вступу у 2025 році.
В Україні готові запропонувати вчителям зарплату від 40 тисяч гривень і вище: який саме предмет слід викладати?
Теги