Австралія стала першою країною в світі, яка запровадила заборону на використання соціальних мереж дітьми до 16 років. Платформи отримали рік для реалізації механізмів, які обмежують доступ до своїх сервісів. Однак не всі педагоги підтримують таке рішення, адже вважають, що крім негативного впливу, онлайн-мережі також надають освітні ресурси, можливості для соціалізації та творче самовираження.
Запропонована заборона має значні наслідки для австралійських шкіл, яким, можливо, доведеться змінити свою політику щодо використання технологій, програм цифрової грамотності та заходів безпеки, повідомляє видання School News. Водночас, якщо не буде впроваджено суворий контроль, діти з легкість зможуть обходити вікові обмеження.
Директор Школи управління інформаційними системами та технологіями в Університеті Нового Південного Уельсу, Барні Тан, підкреслює, що будь-які регуляторні ініціативи повинні відображати сучасні технологічні реалії, з якими стикаються люди в своїй щоденній діяльності.
"Без суворих механізмів перевірки віку та співпраці з промисловістю діти можуть знайти способи обійти ці обмеження. Успіх цих заходів також залежить від чіткого спілкування з батьками, які відіграють важливу роль у керуванні поведінкою своїх дітей в Інтернеті", - каже Тан.
Незважаючи на те, що законодавчі ініціативи покликані захистити учнів від шкідливого контенту та дезінформації, ефективність таких заборон значною мірою залежить від їхнього правозастосування, співпраці з індустрією та активної участі шкіл у формуванні безпечного і збалансованого цифрового середовища. Актуальним залишається питання, чи зможе прийняте рішення насправді забезпечити захист підлітків, враховуючи, що навчальні заклади намагаються навчити дітей відповідально ставитися до цифрових реалій.
За висловленням Тана, Китай слугує яскравим прикладом жорсткого регулювання активності неповнолітніх. Зокрема, китайські діти мають можливість грати в ігри лише в обмежений час, в основному у вихідні та під час свят. Крім того, щоб отримати доступ до соціальних мереж, вони зобов'язані реєструватися під своїм справжнім ім’ям.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що приблизно 10% дітей шкільного віку виявляють симптоми залежності від соціальних мереж та відеоігор.
#Соціальна мережа #Законодавство #Інформація #Інтернет #Дезінформація #Промисловість (виробництво) #Грамотність #Китай (регіон) #Австралія #Династія Тан #Університет Нового Південного Уельсу