
Дослідники продовжують виявляти "дволиких" білих карликів, у яких хімічний склад півкуль суттєво варіюється. Нещодавно вони ідентифікували ще дві такі астрономічні системи.
Група астрономів та астрофізиків з кількох університетів та наукових центрів США нещодавно повідомила про відкриття кількох білих карликів рідкісного типу. Перші його представники були відкриті тільки пару років тому.
Білі карлики — це дуже компактні і щільні астрономічні об'єкти, які виникають внаслідок вичерпання зіркою більшості свого термоядерного пального. Після проходження етапу червоного гіганта, зоря скидає всі свої зовнішні шари і залишає по собі цей особливий тип залишку.
Зазвичай зовнішні шари білого карлика формуються з водню. Однак вчені також виявляють об'єкти з гелієвими та кисневими оболонками. Проте два роки тому було виявлено досить незвичайну мертву зірку. Вона має одну півкулю з гелію, а іншу – з водню, причому цей космічний об'єкт обертається до нас то одним, то іншим боком.
Раніше вченим були відомі лише два "дволиких" білих карлики, але нове дослідження відкриває нові горизонти, виявивши аналогічну характеристику у ще п'яти мертвих зірках. При цьому про існування двох із цих об'єктів досі не було інформації. Тепер стало зрозуміло, що такі незвичайні явища є рідкісними, але все ж не єдинократними.
Дослідники також підкреслюють, що у щонайменше чотирьох з семи відомих "дволиких" білих карликів виявлено надзвичайно потужні магнітні поля. У жодного звичайного представника цього класу об'єктів такі характеристики не спостерігаються.
Таким чином, астрономи висловлюють припущення, що це явище може бути пов'язане з "дволикою" природою цих зір. Можливо, магнітне поле має більшу силу в районі полюсів, що спричиняє розтягування різних газів у протилежні напрямки.
#Університет #Зірка #Астрофізика #Раса та етнічна приналежність у переписі населення США #Астроном #Оксиген #Водень #Білий карлик #Червоний гігант #Магнітне поле #Географічний полюс