Анатолій Загородній, голова Національної академії наук України.

Також проводиться селекція кукурудзи, ячменю та інших зернових культур. Науковці працюють не лише над підвищенням врожайності, а й акцентують увагу на покращенні якості, вдосконалюючи харчову цінність та склад мікроелементів у зерні. Це є важливим внеском Академії в забезпечення продовольчої безпеки країни.

- Які здобутки українських науковців у царині фундаментальних досліджень? Як Україна - без'ядерна держава, наприклад, співпрацює з Європейською організацією з ядерних досліджень?

- Якщо говорити про фундаментальні науки, які зосереджені на пошуках основних законів природи і розуміння будови Всесвіту, то тут я б передусім назвав теоретичну фізику, фізику високих енергій, астрофізику, молекулярну біологію. Ми дуже активно співпрацюємо із CERN (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) - Європейською організацією з ядерних досліджень. Це найбільший у світі центр досліджень фізики високих енергій, до роботи якого залучено тисячі науковців та інженерів, представників університетів і лабораторій з багатьох країн світу. Україна є асоційованим членом.

CERN володіє найбільшим у світі прискорювачем елементарних частинок — Великим адронним колайдером, який слугує майданчиком для проведення численних експериментів. Команди з Харківського фізико-технічного інституту, Інституту ядерних досліджень, Інституту теоретичної фізики імені Боголюбова та Інституту сцинтиляційних матеріалів (відомого своїми матеріалами з високою флуоресцентною квантовою ефективністю) активно беруть участь у реалізації ряду досліджень. Ці експерименти сприяють отриманню нових знань про основні властивості ядерної матерії.

Результатом роботи у тому числі й українських учених стало те, що у 2012 році після опрацювання результатів досліджень на великому адронному колайдері було підтверджено існування елементарної частинки, кванта поля - бозона Хіггса. Це доповнило знання людства про те, як влаштований мікросвіт. Дослідження тривають. У сотнях наукових праць, що їх друкують щороку на основі результатів, отриманих у ЦЕРН, співавторами є науковці з України.

- Можна сказати, що українські вчені продовжують вивчати Всесвіт?

Українські вчені активно аналізують дані, отримані з найсучасніших телескопів. Оптичний телескоп "Габбл", який працює на навколоземній орбіті з 1990 року, став важливим інструментом у астрономії. Нещодавно, в США було запущено інфрачервоний телескоп "Джеймс Вебб", що дозволяє досліджувати найвіддаленіші куточки Всесвіту та вивчати процеси формування галактик. Щоб отримати доступ до спостережень на цих телескопах, необхідно підтвердити надзвичайно високий рівень професійної підготовки. Багато українських науковців володіють такою кваліфікацією, і ми гордимось цим досягненням.

Українські астрономи користуються значним визнанням завдяки своїм вражаючим досягненням. Вони здатні виявляти так звані молоді галактики, які з'явилися, умовно кажучи, після Великого вибуху. Досліджуючи хімічний склад цих нових галактик і порівнюючи його з характеристиками більш старих, вчені можуть краще зрозуміти процеси еволюції Всесвіту.

Вченим з Головної астрономічної обсерваторії вдалося встановити факт існування екзопланет. Це планети, які знаходяться поза межами нашої сонячної системи і обертаються навколо інших зірок. Іншими словами, це подібні до наших сонячні системи, розташовані в інших галактиках.

#Університет #Україна #Інженер #Кукурудза. #Знання #Північна та Південна Америка #Держава (політичний устрій) #Експеримент #ЦЕРН #Телескоп #Всесвіт #Елементарна частинка #Колайдер #Галактика #Фізика елементарних частинок #Теоретична фізика #Микола Боголюбов #Hordeum #Харківський фізико-технічний інститут #Наукове право #Молекулярна біологія #Астрофізика #Прискорювач частинок

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Генеральний директор "Укрпошти" Смілянський отримав нову роль - Завтра.UA
"Саме суть цього законопроєкту є негативною."
Зарплата університетського викладача в Україні виявилася меншою, ніж у Сирії в 2014 році: професор представив вражаючі статистичні дані.
Теги