Агропромислові кластери, промислові зони та рекреаційні території для відновлення – українські громади представили свої ідеї щодо відновлення країни після війни.

В Україні завершилася підготовка першої групи учасників амбітного проєкту "Школа відновлення громад". Завершальним етапом програми стала презентація розроблених громадами власних стратегій розвитку, про що повідомила пресслужба проєкту. Цей документ не тільки формулює візію та місію громади, але й включає детальний покроковий план дій, а також реальні проекти, готові до реалізації.

Зокрема, у напрацюваннях йшлося про розбудову інфраструктури, соціальну підтримку, адаптацію ветеранів, економічний розвиток, розподілення ресурсів та залучення бізнесу. Одні пропонують спиратися на агросектор, інші - на цифровізацію та ІТ-сектор, а дехто бачить благополуччя регіону в розвитку туризму.

З 25 громад, які брали участь у захисті своїх проєктів, сім були визнані найкращими: Киїнська (у Чернігівській області), Рубіжанська, Сєвєродонецька та Старобільська (в Луганській області), Славутицька (в Київській області), Снігурівська (в Миколаївській області) та Апостолівська (в Дніпропетровській області).

У своїх презентаціях учасники спиралися на унікальні характеристики та потенціал громад, імплементували міжнародний досвід та надихалися першим українським планом відбудови міста - Маріуполь Реборн.

"Маріуполь Реборн є засновником Школи відновлення громад, і безумовно те, що було зроблено як підготовка для відродження Маріуполя після деокупації, є базою для навчальних програм і структурою для презентацій. Але кожна громада накладає свою оптику і специфіку на цю дорожню карту. Громади поки що дуже обережно вчаться бачити свій потенціал, вчаться жити не сьогоденням, а завтрашнім днем. Я дуже вірю, що той досвід, який ми напрацьовуємо, буде максимально корисним Україні, і згодом ми станемо центром експертизи щодо відновлення", - зазначила Наталія Ємченко, членкиня наглядової ради ГО "Маріуполь.Реборн", директорка з комунікацій SCM.

Кожна з громад представила свої досягнення перед незалежною комісією, до складу якої увійшли голови інших громад, викладачі Києво-Могилянської школи професійної та неперервної освіти, а також партнери і співзасновники Школи відновлення громад. "Профілі громад відновлення" об'єднали всі знання, які учасники здобули протягом шести місяців навчання.

Протягом чотирьох інтенсивних модулів учасники працювали над стратегіями розвитку, економічним відновленням, поверненням людей та залученням ресурсів. У підсумку це 45 лекцій від українських та закордонних спікерів, серед яких викладачі провідних світових вишів, представники міжнародних фінансових та гуманітарних організацій, дипломати, представники міст Європи та Азії.

"Готуватися до відновлення країни слід вже сьогодні - навчати, об'єднувати та будувати. Саме з цією метою ми заснували Школу відновлення громад. Цей проєкт спрямований не тільки на майбутнє відродження тимчасово окупованих територій, але й на задоволення потреб постраждалих громад, які вже зараз шукають практичні рішення та інструменти для відновлення після війни," - зазначає Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя та співзасновник Школи відновлення громад, пояснюючи філософію проєкту.

Незабаром відбудеться випускний захід для першого набору учасників, де вони отримають сертифікати державного зразка, а найкращі з випускників матимуть можливість продовжити навчання на академічному рівні. А згодом, як анонсують засновники проєкту, розпочнеться набір для другого потоку навчання. Програма продовжить свою місію з підготовки лідерів громад до ефективного відновлення та розвитку їхніх територій у післявоєнний період.

"Велика відповідальність лежить на перших випускниках Школи відновлення не лише перед своїми громадами, а й перед наступними учасниками, які братимуть приклад зі своїх колег. Всі знання, що отримали учасники, -- це безцінний досвід, який вони будуть впроваджувати як успішні проєкти у своїх містах", - зазначив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Нагадаємо, Школа відновлення громад, заснована Асоціацією міст України та ГО "Маріуполь.

"Реборн" має на меті підготовку муніципальних менеджерів для періоду відновлення. Проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії в рамках програми UK International Development та Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з Метінвест та SCMРіната Ахметова. Освітніми партнерами проєкту є Метінвест Політехніка та Національний університет "Києво-Могилянська Академія".

#Європа #Сполучене Королівство #Україна #Школа #Міський голова #Вищий навчальний заклад #Організація громади #Інфраструктура #Бізнес #Київська область #Національний університет "Києво-Могилянська академія #Документ #Ренесанс #Луганська область #Маріуполь #Дніпропетровська область #Філософія #Миколаївська область #Туризм #Метінвест #Рінат Ахметов #Міста України #Чернігівська область #Асоціація міст України #Сєвєродонецьк #Старобільськ

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Трамп сподівається на вибачення від Гарвардського університету, заявили в Білому домі.
Білий дім: Трамп вимагає вибачення від Гарварду.
Трамп запроваджує загрозу для Гарварда у вигляді "політичних" податків.
Теги