502 бізнес-ідей у рамках конкурсу "Роби своє" будуть оцінювати підприємці, шеф-кухарі, бізнес-тренери та представники військових. | УНН

На конкурс "Роби своє" було подано 502 заявки з 15 регіонів. Найбільше проєктів стосуються крафтового виробництва, аграрного сектору, освіти та місцевих послуг.

Цього року в конкурсі бізнес-ідей "Роби своє", організованому Благодійним фондом "МХП-Громаді", беруть участь 502 заявки з 15 регіонів України, повідомляє УНН.

В частности:

Серед найбільш затребуваних напрямків, які виділяють організатори, можна назвати крафтове виробництво, освітні ініціативи, аграрний сектор та місцеві послуги.

Як зазначив директор Благодійного фонду "МХП-Громаді" Олександр Пахолюк, цього року конкурс "Роби своє" став не лише про фінансування малого бізнесу, а й про підвищення професійного рівня підприємців. У межах проєкту учасники пройшли обов'язковий курс "Шлях підприємця", розроблений за участі партнерів Фонду, зокрема стратегічного партнера компанії МХП та Державної служби зайнятості. Програма включала серію коротких лекцій із бізнес-планування, проєктного менеджменту, маркетингу, лідерства та залучення додаткових ресурсів.

Олександр Пахолюк зазначає: "Ключовим є те, щоб кожен учасник проєкту зрозумів важливість навчання та особистісного зростання, оскільки в сучасному бізнес-середовищі критично необхідно не зупинятися на досягнутому, а рухатися вперед. Саме освіта відкриває нові горизонти і створює більше перспектив для розвитку".

Конкурс бізнес-ідей "Роби своє" розпочав свою діяльність на початку 2022 року. Протягом трьох сезонів більше 250 підприємців з 13 областей України отримали грантову допомогу до 100 тисяч гривень. У 2025 році до числа переможців приєднаються ще 80 нових проєктів.

До складу конкурсної комісії "Роби своє" входять підприємці, представники військових структур, тренери з бізнесу та шеф-кухарі:

Алік Мкртчян — відомий шеф-кухар, креативний директор у кулінарному секторі компанії МХП та активний популяризатор української гастрономії. Він народився і виріс у Тбілісі, Грузія. Після переїзду до України Алік отримав освіту в банківській сфері. Проте його справжня пристрасть до кулінарії спонукала його кардинально змінити напрямок кар'єри. Алік здобув широку популярність, взявши участь у кулінарному шоу "МастерШеф. Професіонали", де яскраво проявив свої таланти та харизму як кухар.

"Я захоплююсь стійкістю і вірю у наших підприємців, хочу, щоб український бізнес та економіка невпинно розвивалися. Як експерт я завжди шукаю в продукті ідею, серце і перспективу. Тож звертатиму увагу на те, чи продукт або бізнес, який пропонуватимуть учасники конкурсу, має користь для людей та потенціал для масштабування. Упевнений, що бізнес - це шлях для сміливців, які не бояться змінювати світ, і з-поміж наших учасників ми оберемо саме таких".

Артем Бєлєнков - начальник штабу 412 окремого полку безпілотних систем СБС, доброволець з 2022 року. Служив у 47-й окремій механізованій бригаді "Маґура". Брав участь у бойових діях на Бахмутському напрямку; після цього ніс службу в апараті головнокомандувача. В підрозділі 412 Nemesis майже з початку його заснування. Співзасновник компаній Smart Farming, VkursiAgro:

"Для багатьох компаній криза створює обмеження. Проте малий бізнес - найбільш гнучкий елемент будь-якого сектору, а відповідно може швидко реагувати на зміни. Тому для малого бізнесу криза може стати вікном можливостей. В цей час важливо проаналізувати нішу, в якій перебуває бізнес, інфраструктуру спроможностей або унікальність. Відповідно, зрозуміти, перспективність цієї ніші, враховуючи розвиток технологій та економіки. У результаті це дасть поштовх для масштабування або зміни бізнес-моделі".

Марина Токарєва - бізнес-тренерка, бізнес-менторка акселераторів "Відважна" від Дія.Бізнес у Бучі та VISA, засновниця та лекторка Format University, керівниця консалтингового проєкту FORMAT, відкривала/супроводжувала понад 60+ фітнес-проєктів, презенторка, лекторка та спікерка конференцій:

Започаткування власного бізнесу - це більше, ніж просто займатися улюбленою справою. Створення підприємства вимагає поєднання якісного продукту, що відповідає потребам цільової аудиторії, з навичками в області продажів і маркетингу, а також здатністю передати цінність свого товару чи послуги клієнтам. Сьогодні підприємцю недостатньо просто мати відмінний продукт; він повинен володіти стратегічним мисленням та розумінням ринкових трендів, щоб ефективно просувати свій бізнес. В умовах сучасного українського ринку важливо розвивати навички стратегічного планування, формувати сильну команду, шукати партнерства, проводити фінансовий аналіз і знаходити ефективні маркетингові рішення.

Антон Рубан -- український підприємець із Запоріжжя, понад 15 років займається бізнесом. Співвласник групи компаній "34-й градус", який включає в себе три успішні бізнеси: Extreme Pride, Best Way Foods та Spell. На початку повномасштабної війни добровільно став до лав захисників, брав участь у боях за Київ. Нині є військовослужбовцем Національної гвардії у складі Хартії:

"У складні часи виживає той бізнес, який зумів об'єднати навколо себе правильних людей. Ми з партнерами завжди кажемо: спочатку "з ким робити", потім "що робити" -- це фундамент будь-якої справи. У кризових умовах команда -- це твоя головна опора, джерело ідей, рішень і енергії. Згуртованість, довіра та спільна відповідальність дозволяють швидко адаптуватися до змін і тримати темп. Бізнес -- це не лише про продукт, а й про людей, які його створюють, культуру в якій люди працюють. Якщо поруч надійні партнери, навіть найскладніші виклики стають вирішуваними. Тому інвестуйте в людей так само, як у технології чи маркетинг".

Оголошення переможців відбудеться 27 травня. Для власників кращих проєктів організатори підготували додатковий навчальний модуль, який допоможе поглибити знання у відповідному бізнес-напряму.

#Київ #Україна #Підприємництво #Енергія #Військовослужбовці #Грузія (країна) #Тбілісі #Знання #Національна гвардія України #Бізнес #Економіка #Українські національні новини #Запоріжжя #Стратегія #Головнокомандувач #Лідерство #Кухар (професія) #Маркетинг #Менеджмент #Буча, Київська область #МастерШеф #Малий бізнес #Приготування їжі #Начальник штабу #Найкращий спосіб #Віза Інк.

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Франція відкриває свої двері для іноземних науковців.
Міністерство освіти і науки передбачає, що вищі навчальні заклади приймуть від 75 до 80 тисяч студентів на бюджетну основу.
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про реалізацію 21 нового проекту, спрямованого на облаштування укриттів у навчальних закладах і військових ліцеях.
Теги