Іспит до магістратури у 2025 році обурив українських вступників. Так, студентам потрібно було відповісти на 140 питань за три години при складанні єдиного фахового вступного іспиту (ЄФВВ). Крім того, у більшості здобувачів освіти передбачалося тестування з кількох тем, розділів та предметів.
Своїми враженнями від іспиту поділилася психологиня Євгенія Босак у TikTok. За її словами, вона не мала підготовки до іспиту в університеті, проте всі виші закликають студентів продовжувати навчатися саме у них.
"140 запитань, які потрібно пройти за три години без жодної перерви. Як можна адекватно впоратися з цим? Український центр оцінювання якості освіти, здається, не усвідомлює, що людський мозок здатний зосереджуватися максимум на годину. Ось вам 140 запитань. І це ще не все — більшість з них охоплює кілька тем, розділів і предметів. Наприклад, у моєму випадку це взагалі без будь-якої перерви. Це просто нечесно, шокуюче. А в моєму університеті навіть не було належної підготовки до тестування, як для англійської, так і для фахових предметів. Проте всі українські університети активно заохочують студентів продовжувати навчання та вступати до магістратури", - висловилася Босак.
Вона також звернула увагу на підготовку до іспиту після "гучних ночей", адже багато студентів не складають тестування у звʼязку з цим.
Українці взяли участь у дискусії, відзначаючи, що після середини іспиту у них знижувалася концентрація.
"Я проходила ЄФВВ з психології та педагогіки. На приблизно 50 питань я відволіклася і втратила фокус."
"На дев'яностому запитанні я почала засинати. Моя увага повністю втратилась."
Я маю досвід роботи в інженерії і завжди мав пристрасть до точних наук. Коли наблизився кінець ЄВІ, я вирішив на аркуші скласти 6 і 8 по одиничці, адже моя голова вже не витримувала навантаження.
Не зрозумію, чому на ЄФВВ, де викладають психологію та соціологію, 80% запитань стосуються соціології. Як психолог, який всього лише на другому курсі прослухав один семестр соціології, я не можу знати всі ці прізвища. А питання про обчислення кореляцій взагалі виглядають абсурдно.
У пʼятницю я складала ЄФВВ. Прибула о 9:30, а покинула місце о 19:00. Тестування розпочалося о 10:00, але через тривогу ми мали перерву о 13:30. Знову були перерви через тривогу, а лише ввечері нам повідомили, щоб взяли з собою ноутбуки для завершення тесту.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що викладач пояснив, чому при вступі до магістратури треба складати іспит з історії культури.
#Університет #Студент #Учитель #Інженер #Психолог. #Українці #Український центр оцінювання якості освіти #Психіка (психологія) #Вищий навчальний заклад #Англійська мова #Педагогіка #Психологія #Ступінь магістра #Соціологія #Тестування #Іспит