Не менше 1,4 мільйона афганських дівчаток залишилися без можливості отримати середню освіту з моменту, коли радикальний ісламський рух "Талібан" знову зайняв владу у 2021 році. Представники ЮНЕСКО заявляють, що під загрозою опинилося ціле покоління, яке може втратити шанс на освіту та розвиток.
У повідомленні міжнародної організації зазначається, що в державі спостерігається значне зменшення доступу до початкової освіти. Протягом останніх трьох років число дітей, які не навчаються в школі, зросло на 1,1 мільйона, охоплюючи як хлопчиків, так і дівчаток.
"Внаслідок заборон, введених фактичною владою, щонайменше 1,4 мільйона дівчаток були навмисно позбавлені доступу до середньої освіти з 2021 року", - заявила ЮНЕСКО.
Це на 300 тисяч більше, ніж у попередньому підрахунку, проведеному агенством ООН у квітні 2023 року. Крім того, зазначається, що у 2022 році в Афганістані у початковій школі навчалося лише 5,7 мільйона дівчаток та хлопчиків, а у 2019 році - 6,8 мільйонів.
Крім того, варто зазначити, що процес вступу до вищих навчальних закладів викликає чимале занепокоєння, адже кількість студентів у університетах знизилася на 53% з 2021 року.
Генеральний директор ЮНЕСКО Одре Азуле підкреслила, що Афганістан залишається єдиною державою у світі, де заборонено дівчатам старше 12 років та жінкам отримувати освіту.
"Ця ситуація не може не викликати загального занепокоєння. Право на освіту не може бути предметом переговорів або компромісів. Міжнародна спільнота має залишатися повною мірою мобілізованою, щоб домогтися безумовного відновлення роботи шкіл та університетів для афганських дівчаток і жінок", - сказала вона.
В організації висловили стурбованість щодо небезпечних наслідків "такого зростаючого відсіву, який може сприяти збільшенню випадків дитячої праці та укладення ранніх шлюбів".
Адміністрація Талібану, яку не визнає жодна країна світу, ввела обмеження для жінок, що ООН охарактеризувала як "гендерний апартеїд".
Як повідомляв OBOZ.UA, в ЮНЕСКО заявили, що чверть мільярда дітей у всьому світі не відвідують школи. Найгірша ситуація в країнах Африки на південь від Сахари.
#Університет #Студент #Організація Об'єднаних Націй #Вищий навчальний заклад #Середня освіта #Африка #ЮНЕСКО #Афганістан #Талібан #Ісламізм #Апартеїд #Дитяча праця #Сахара