Прозорість – вимога сучасності

«Нині суспільство розуміє, що краще – разом. Але, зізнаймося, що часто і батьки, і працівники школи докладають зусиль для досягнення, по суті, однієї мети, однак діють незлагоджено, не розуміючи один одного. Треба усвідомити, що і ті, й інші, метафорично кажучи, зводять паралельні стіни однієї будівлі. І лише коли ці стіни будуть однаково рівними і міцними, будівництво буде результативним. Для цього потрібні однакові принципи, правила будівництва, спільне бачення кінцевого результату. І, звичайно, прозорість і зрозумілість дій усіх учасників…»

  За матеріалами сайту http://don.kievcity.gov.ua/news/1063.html

У ст. 53 Конституції України йдеться  про те, що держава забезпечує доступність і безоплатність  освіти. На практиці  з 2001 року, коли ліцей ввійшов до Печерського  району, захищеною полишилась лише одна стаття видатків – заробітна плата. До жодної з міських програм, як то: «Вікна», «Дахи», «Санвузли», «Ремонт приміщень», «Обладнання»  - ліцей не був внесений, окрім «Дахи» (2004 рік).

Приміщення школи було введено в експлуатацію в 1936 році, а капітального ремонту при реорганізації міжшкільного навчально-виробничого комбінату в Український гуманітарний ліцей не проводилось. Сьогодні Український гуманітарний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка серед найбільш оснащених та естетично оформлених ЗНЗ столиці. Головні меценати – це проекти, підтримані міжнародними фондами та меценатами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, батьківською громадою й ГО БФ «Національна еліта».

У 2003 році ліцей, Інститут українознавства та батьки виступили ініціаторами створення ГО БФ «Національна еліта». Український гуманітарний ліцей працює  з ГО БФ «Національна еліта» відповідно до укладеної угоди. Щорічно (три рази на рік) голова фонду звітує перед батьківською громадськістю  та педагогічним колективом.

Піклувальною радою, батьками-меценатами започатковано (1997 рік) персональні, соціальні та іменні разові стипендії:

  • стипендія Першого Президента України Л.М.Кравчука
  • стипендія імені В'ячеслава Чорновола
  • стипендія Шкільної Ради США
  • стипендія Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого
  • стипендія Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка
  • стипендія Олександра Івановича Ємця
  • соціальна стипендія благодійного фонду «Національна еліта»
  • соціальна стипендія БФ «Соборність»
  • персональна стипендія ПАТ «Укрінбанку».

Звіти фінансової діяльності БФ «Національна еліта»:

- Фінансовий звіт БФ "Національна еліта" 01.01-01.09.2017 р.

- Акт перевірки фінансово-господарчої діяльності за 2016 р.

- Фінансовий звіт БФ "Національна еліта" 01.01-24.05.2016 р.

- Фінансовий звіт БФ "Національна еліта" 01.01-31.12.2015 р.

- Фінансовий звіт БФ "Національна еліта", 01.06-01.09.2015


- Звіт про підсумки підготовки до 2015-2016 н.р.

- Акт перевірки фінансово-господарчої діяльності за 2015 р.