Відверта розмова з Героєм України

Ліцеїсти мали унікальну нагоду почути щире, мудре слово та настанови Героя України,  лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, українського політика, громадського діяча, дисидента,  учасника Української Гельсінської Групи, автора «Акту про Незалежність України» Левка Лук’яненка.

 У центрі зустрічі-дискусії, що відбулася 6 квітня,  -  фундаментальна 13-томна праця Левка Григоровича «Шлях до відродження», яка була відзначена Національною премією імені Тараса Шевченка 2016 року в номінації «Публіцистика і журналістика».

Незламний борець, багатолітній політичний в’язень радянських таборів поділився мотивами (причинами), які спонукали його до написання власних роздумів та спогадів, які Левко Григорович почав систематизувати, починаючи від часу свого повернення в Україну після ув’язнення з 1989 року.

Відверта розповідь спонукала кожного з присутніх до переосмислення таких понять, як: «нація», «національна ідея», «національна свідомість», «інтелігенція», «демократія», «азіатська і європейська ментальність».

Ліцеїсти надовго  запам’ятають ключові актуальні імперативи від Левка Григоровича:

  • «Стан нації залежить від рівня національної свідомості громадян»
  • «Національна свідомість набувається через пізнання»
  • «Нація без політичної еліти – тіло без голови»
  • «Тяглість поколінь – запорука невмирущості існування нації»
  • «Державні посади в Україні мають обіймати лише українці, тоді буде реалізовано національні інтереси українських громадян… ми маємо зберігати маєстат держави»
  • «У нас, на жаль, немає демократії, у нас є олігархат, що прикривається формою демократії»
  • «Хто прочитає всі 13 томів моєї праці «Шлях до відродження» - стане ідейним Лук’яненком».

Учителів та учнів вразила сила духу, жага до волі, безкомпромісність та щира віра в Україну та Українську державу цієї героїчної Людини. Левко Григорович запалив усіх присутніх світлом любові до рідної землі, рідної мови й окрилив вірою в перемогу українців над московсько-імперськими силами.
Світлини зустрічі>>>