22 січня 1919 року відбулася знаменна подія в історії українського народу - об'єднання двох українських держав - Української Народної Республіки та Західно-Української Республіки в одну самостійну соборну державу...

Історико-літературна імпреза «Свою Україну любіть», присвячена Дню Соборності і Свободи  розпочалася вітальним словом директора ліцею, народного вчителя України Сазоненко Галини Стефанівни, яка привітала присутніх зі святом та зазначила, що соборність і свобода були і залишаються наріжними каменями національної  ідеї, важливими складовими становлення сучасної України, та представила гостей: Голову Печерської районної  в м. Києві держадміністрації Олександра Мазурчака, начальника  Печерського управління освіти  Аллу Ратушну,  випускника ліцею, помічника міністра фінансів, голову Асоціації випускників ліцею Олександра Романенка.

Голова Печерської районної  в місті Києві державної  адміністрації,  звернувшись до ліцеїстів,  сказав:   «Ви талановиті,   отримуєте міцні знання в такому передовому закладі як ліцей, саме вам будувати цю країну,  де будуть жити ваші діти, внуки. Вся Україна святкує День Соборності України, проте особливим він є для Києва. Адже саме на Софійській площі 22 січня 1919 року було проголошено акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Це була перша спроба створити вільну соборну Українську державу. У 1990 році близько трьох мільйонів людей, взявшись за руки, з’єднали Львів та Київ. Цей живий ланцюг був одним з наймасштабніших у світовій історії та став ще одним кроком до здобуття незалежності України. І сьогодні для нас усіх велике щастя мати свою вільну державу, рідну мову та атрибутику».

Ліцеїсти провели екскурс у минуле, зокрема, згадали історичну подію 1919 року,  читали поезії, виконували пісні. Завершальним етапом свята були діалоги «Україна моєї мрії».